Londra’da Internet Kullanımı

Londra seyahatine çıkarken her ihtimale çok para verip küçük bir internet paketi almıştım. Eğer paket yetmezse oradan bir hat almayı da düşünmüştüm, özellikle aynı ülkede bir süre kalacaksam oradan bir internet paketi olan bir telefon hattı alıp kullanıyorum.

Eğer benim gibi akıllı telefon kullanıyorsanız ve gezilerinizi anlık paylaşıyorsanız yurt dışı gezilerindeki en önemli ihtiyaçlarınızdan biri internet oluyor. Bunu ücretsiz bulabilmek ise gerçekten büyük bir nimet. Sadece gezimin detaylarını paylaşmak değil, işyeri ile iletişimimi sürdürmek için de internet olmazsa olmaz benim için. Seyahatteyken işlerimin büyük bir kısmını whatsapp üzerinden ekip arkadaşlarımla iletişim kurarak çözüyorum. Neyse ki ekip arkadaşlarım iphone ya da android kullandıkları için kolayca iletişim kurabiliyoruz.

Londra için internet paketi ya da yeni hat satınalmaya hiç gerek kalmadı.  Bugüne kadar gittiğim şehirler içinde ücretsiz internet ağının en yaygın olduğu şehirdi Londra.

Starbucks, Cafe Nero gibi kahve zincirlerinin tamamında, önemli turistik noktalarda, restoran ve cafelerde, mağazalarda ücretsiz wifi kullanımı son derece yaygın. Bazı yerlerde üyelik isteyen sistemler var, bazı yerlerde ise direkt bağlanabiliyorsunuz.

Uzun lafın kısası, Londra seyahatim boyunca sürekli paylaşımlarımın arkasındaki sır ücretsiz wifi ağı idi.

londra internet

Diğer İngiltere Gezi Yazılarım

2 YORUMLAR

  1. Akllı telefon olmadan yapılan bir gezi eksik sayılır -bana göre-.
    İster uzun süreli seyahatler ister kısa süreli tatilelr olsun; hayatı kolaylaştırıcı cihazlar.

    Hele bir de free wi-fi varsa 🙂

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın