Türkiye’nin en güzide şehirlerinden biri olan İstanbul geçmiş medeniyetlere de başkentlik yaptığı için içerisinde tarihin en güzel izlerini barındırır. Kozmopolit yapısıyla yerli ve yabancı milyonlarca turisti her sene ağırlamaya devam eden İstanbul’un keşfedilmesi için kısa süreli gezintiler maalesef yeterli olmaz. İstanbul uçak bileti için bir fırsat yakaladığınız zaman ziyaretinizi gerçekleştirebilir, zamanınızı en verimli şekilde değerlendirebilirsiniz.

İstanbul Uçak Bileti Fırsatları
İstanbul Uçak Bileti Fırsatları

İstanbul’u keşfetmek için tekrar ziyaret etmek isterseniz en ucuz İstanbul uçak bileti imkanlarını Biletbayisi’nden yakalayarak bu görkemli şehri her daim ziyaret edebilirsiniz. Şehre ulaştığınızda ilgi alanınıza göre ziyaret edebileceğiniz mekanları önceden belirlemek yararınıza olur. Birkaç günlük gezi planlıyorsanız İstanbul uçak bileti gidiş ve dönüş olarak alınabilir. Bu durumda sahip olduğunuz gün sayısına göre rotanızı belirleyebilirsiniz.

İstanbul uçak bileti alırken seyahatinizin hangi mevsime denk geldiğinin yapılacak aktiviteler açısından çok da önemi yoktur. Her mevsim ayrı bir tadı olan şehrin öte yandan en sık turist çektiği dönemler genellikle bahar aylarıdır. Ilıman iklime sahip İstanbul’un kışları genellikle yağışlı ve karlı olsa da bahar ayları boğazı izlemek için en güzel zamanlardır. Şehri ilk kez ziyaret ediyorsanız ilkbahar ve sonbahar dönemleri için erken rezervasyon ile İstanbul uçak bileti alabilirsiniz.

İstanbul’a ulaştığınız zaman gezilecek yer ve aktiviteler konusunda hiç sorun yaşamazsınız. Adım başı tarihi bir yapıya rastlayacağınız İstanbul’da özellikle Osmanlı ve Bizans dönemine ait iyi korunmuş yapıları ziyaret edebilirsiniz. Her bütçeden insana hitap eden dükkân ve mağazaları ile de İstanbul’un alışverişin kalbinin attığı yer olduğu söylenebilir.

İstanbul Uçak Bileti Alarak Tarihi İzleyin

İstanbul büyük bir metropol kenti olduğu için hiç sönmeyen ışıkları, 24 saat atan kalbi ile her yaştan ve her kesimden insanı kendine çeker. Yerli ve yabancı birçok turistin hayatında en az bir kere ziyaret etmek istediği şehri benzersiz kılan özellikleri arasında kesinlikle tarihi yatar. İstanbul günümüzde nasıl büyük bir şehir ise geçmişte de aynı görkemi ile imparatorlukları ağırlamıştır ve medeniyetlerin izlerini taşır. İstanbul uçak bileti aldıktan sonra şehre indiğiniz anda tüm kalabalığa rağmen şehrin sesini duyabilir, tarihi her yerde görmeye başlayabilirsiniz.

İstanbul Uçak Bileti
İstanbul Uçak Bileti

Osmanlı dönemine ait yapıları ziyaret etmeye Topkapı ve Dolmabahçe Sarayı’ndan başlayabilirsiniz. Süleymaniye Camii gibi Mimar Sinan’ın en güzide eserlerini görebilir, Osmanlı’nın farklı dönemlerine ait mimarinin gelişimini izleyebilirsiniz. Dünya’nın en önemli şark eserleri koleksiyonuna sahip Osman Hamdi Bey’in aracılığı ile kurulan İstanbul Arkeoloji Müzesi’ni Pazartesi hariç her gün ziyaret edebilirsiniz.

Şehrin en popüler yerleri ve sembolleri arasında olan Galata Kulesi, 12. yüzyıldan kalma Kız Kulesi ve Bizans döneminde inşa edilerek değişimlerle günümüze ulaşmış Ayasofya’yı görmek için sadece bir İstanbul uçak bileti almanız yeterlidir.

Uçak bileti İstanbul şehri için oldukça kolay bulunsa da seyahat tarihinizi önceden belirlemek size indirimli uçuş bulma konusunda fayda sağlar. Seyahat tarihinizi erkenden belirleyerek kalacağınız yere yakın ve ulaşımı kolay olan yerleri birkaç günlük gezinize ekleyebilirsiniz. İstanbul’da Eminönü’nde balık yemeyi, boğazda bir kahve içmeyi ve lezzetli restoranları deneyimlemeyi de unutmayın. Alışveriş için İstiklal ve Bağdat Caddelerine, tarihi ve etnografik dükkanlar için Kapalı Çarşı’ya uğrayabilirsiniz.

Havalimanı Seçimiyle İstanbul Ucuz Uçak Bileti

İstanbul uçak bileti fiyatları her mevsim farklılık gösterebildiği gibi aktarmalı uçuş, havalimanı ve firma seçimi ya da gelinen şehre göre çeşitlilik görülebilir. Türkiye’deki tüm havalimanlarından en sık ve kolay bulunan İstanbul uçak bileti olduğundan genellikle yer bulma sorunu yaşamazsınız. Yine de erkenden rezervasyon yaparak biletinizi uyguna getirebilir, geziniz için bütçenizi ayarlayabilirsiniz. İstanbul uçak bileti seçimi yaparken kalacağınız akraba, arkadaş ya da otele göre havalimanına karar vermek ulaşım konusunda size fayda sağlar. Trafiğin yoğun olduğu saatlerden kaçınarak da dilerseniz uygun fiyatlı havalimanı alternatifini değerlendirebilirsiniz.

İstanbul uçak seferleri şehirde bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı ve yeni açılan İstanbul Havalimanı’na yapılır. Asya kıtasında yani Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan bu tarafta bulunan konaklayacağınız yere İETT otobüsleri, HAVAŞ, özel araç, transfer hizmetleri ve taksi ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Avrupa yakasında bulunan yeni İstanbul Havalimanı uçak bileti sahibiyseniz de aynı şekilde ulaşım imkanlarından faydalanabilirsiniz. Ekstra olarak bu hat için metro da kullanabilirsiniz. İstanbul uçak bileti Pegasus, THY, SunExpress, AnadoluJet gibi birçok popüler firmanın yanı sıra yurt dışı uçuşlarda yabancı hava yolu şirketlerinden de alınabilir.

İstanbul’u Keşfetmek için Biletbayisi’ni Tercih Edin!

İstanbul ucuz uçak bileti bularak seyahatinizi detaylı şekilde planlamak istiyorsanız Biletbayisi’nin kampanya ve indirimlerinden faydalanabilirsiniz. Biletbayisi üyeleri için özel ayrıcalık ve indirim sunmasının yanı sıra kişiye özel olarak anlık indirim teklifleri de yapar. Üye olduktan sonra haber bültenine kaydolarak kampanya ve size özel fırsatlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Üye olarak avantajlı şekilde ucuza İstanbul uçak bileti bulduğunuz anda hafta sonu için şehre kaçamak yapabilirsiniz. Arkadaş ve akrabalarınız için uygun fiyatlı İstanbul uçak bileti bulduğunuz zaman sürpriz ziyaretler düzenleyebilir ya da çok merak ettiğiniz yerleri görme şansı elde edebilirsiniz. İstanbul uçak bileti THY, Pegasus, AtlasJet gibi birçok farklı firma tarafından aktarma, saat ve döneme göre farklı fiyatlarda sunulur. Biletbayisi bu fiyatları karşılaştırarak dönem içindeki en uygun günü ve saati kolayca bulmanızı sağlar. Kolay arama ve filtreleme sistemi sayesinde aradığınız İstanbul uçak bileti saniyeler içerisinde karşınızda olur, size ise yalnızca rezervasyon yaptırmak kalır.

İstanbul’un görkemi karşısında keyifli günler geçirmek istiyorsanız şimdi Biletbayisi ile farklı firmaların fiyatlarını inceleyebilir, anında uçak bileti satın alarak bu hafta sonunu boğaz manzarası eşliğinde geçirebilirsiniz.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın