Sizlere sıklıkla nerelere seyahat edebileceğiniz ve bu gezi programlarınıza nereleri dahil etmeniz gerektiği gibi önerilerde bulunuyorum. Bu yazımda zamanı nasıl daha verimli kullanabileceğinize dair naçizane birkaç önerim olacak. Elbette gündelik hayatın koşuşturmacası içerisinde kendimize çok az zaman ayırabiliyoruz. Bu zamanı seyahat ederek değerlendirmek isteyenlerin en çok zaman kaybettiği husus ise ulaşım oluyor.

Gezilerde araç kiralama
Gezilerde araç kiralama

Uçakla seyahat etmek öncelikle daha yüksek bir bütçe gerektiriyor. Aynı zamanda tüm kentlerde havaalanları şehrin neredeyse dışında inşa edildiğinden uçaktan indikten sonra gezilecek yere ulaşmak bile başlı başına birkaç saat sürebiliyor. Bu yüzden tecrübelerime dayanarak eğer seyahatleriniz zaman kazanmak, hızlı hareket etmek istiyorsanız araç kiralama iyi bir ulaşım seçeneği. Zamanı çok daha verimli bir şekilde kullanmanızı sağlayan araç kiralama sanıldığı gibi pahalı bir seçenek de değil, gayet ucuza araba kiralayabileceğiniz platformlar var, önerimi de sizinle paylaşacağım.

Araç Kiralamanın Faydaları

Önce araç kiralamanın getirilerini kısaca gözden geçirelim:

  • Yanınıza istediğiniz kadar malzeme ve eşya alma şansı,
  • Ulaşımı çok daha konforlu bir şekilde sağlama,
  • Geziye yorulmuş değil, dinlenmiş ve enerjik bir formda başlama,
  • Yolda karşılaşılan sürpriz yerleri, kahverengi tabelaları geziye dahil etme imkanı,
  • Gezi programına arkadaşları da dahil etme imkanı,
  • Seyahat programının olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edilmesi riskinin olmaması,
  • Tur programlarına katılmadan, bireysel ve özgürce gezi programı hazırlama.

Aslında bu örnekleri çoğaltmak mümkün! Aracı kullanmayan kişilerin seyahatini kitap okuyarak, müzik dinleyerek değerlendirme şansı gibi pek çok örneği de sıralamaya dahil edebiliriz. Şimdi gelelim araç kiralama işine en düşük bütçeyi ayırmak isteyenlerin merakını giderecek o konuya…

Araç kiralama için internette biraz araştırma yaptım, araç kiralama işlemi için en avantajlı seçenek Yolcu360.com sitesi. 60’dan fazla şehirde yüzlerce firmanın tüm araçlarını tek bir internet sitesi üzerinden kiralama şansına sahip olabiliyorsunuz. Üstelik havaalanlarında aracı teslim alma şansınız da oluyor ve hiç zaman kaybetmeden gezinize başlayabiliyorsunuz. Fiyatlar ise hangi markanın hangi araç modelini kaç günlüğüne kiraladığınıza bağlı olarak değişiyor. Farklı marka, model, vites tipi alternatifleri ile kıyaslama yaptığımda gerçekten uygun fiyat sunduklarını söyleyebilirim. Gezi programını daha etkin ve daha keyifli kılabilecek araç kiralama yöntemine siz de bir şans verin.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın