Yolculuk etmek benim için her zaman bir macera olmuştur. Özellikle uzun mesafelere düzenlediğim seyahatlerimde planlama aşamasında rahatlık ve pratiklik benim için ön planda. Konu hız ve pratiklik olunca en güvenilir uygulamalardan biri Enuygun. 

Enuygun Hangi Özellikleri ile Fark Yaratıyor?

Sık sık yurtiçine ve yurtdışına seyahat eden biri olarak çok kapsamlı bir hazırlık süreci gerektiren bu planlamaların nasıl daha verimli ve ekonomik şekilde yapabileceğim konusunda sürekli araştırma yapar, farklı uygulamaları denerim. Enuygun uygulaması da bu doğrultuda radarıma girdi. 

Enuygun üyeliği oluşturduğunuzda;; uygun fiyata otobüs ve uçak bileti bulabilmenin yanı sıra kampanyalardan, ENCoin, ENCüzdan ve benzeri ayrıcalıklardan yararlanmaya başladım. En güzel özelliklerinden biri; fiyat alarmı oluşturup indirimlerden anında yararlanabilme şansı yakalayabilmek.

Bilet Alma Süreci

Enuygun’un uygulamasını indirdiğinizde bilet alma süreci oldukça basit. Bir örnek üzerinden ilerleyecek olursak; Diyelim ki İstanbul – Antalya otobüs bileti almak istiyorsunuz. İstanbul – Antalya  arası sefer yapan tüm otobüs firmaları, araç özellikleri ve fiyatları karşılaştırmalı bir şekilde listeleniyor. Dilediğiniz saatteki otobüsü seçtikten sonra kredi kartı bilgilerinizi kaydediyorsunuz. Güvenli ödeme seçenekleri tüm süreci sorunsuz ve hızlı bir şekilde sonlandırıyorsunuz. 

Bilet numaranız ve PNR Kodu gibi tüm rezervasyon bilgileriniz e-posta adresinize ve SMS olarak cep telefonunuza gönderiliyor.

Otobüse binmek için otogara vardığınızda Enuygun uygulamasındaki “Biletlerim” kısmından biletinizin dijital kopyasını göstererek rahatça otobüse binebilirsiniz. Enuygun uygulaması ile, hem zamandan tasarruf edip hem de bütçenizi koruyarak konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. 

Enuygun sadece bilet alabileceğiniz bir uygulama değil, aynı zamanda güvenilir bir seyahat danışmanı. Öyle ki gideceğiniz il ya da ülkedeki gezilecek yerleri, nerede ne yenilip içileceğini alanında deneyimli seyahat uzmanlarının rehber içeriklerinden öğrenebilirsiniz. Tek tıkla biletinizi alabilmek bir yana, güzergah önerileri ve indirimlerle de keşfetmek istediğiniz yerleri bütçenize zarar vermeden gezebilirsiniz. 

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın