Gezmek hepimizin en sevdiği aktivitelerden birisidir. Fakat buna bazen bütçe ayırmada sorun yaşayabiliriz. Özellikle de söz konusu uçak biletleri olduğu zaman. Ama bunun da kolay bir yolu var. En uygun uçak bileti aramaları yaptığınız zaman ve bunu tatil ziyaretinizden biraz daha önce yaptığınızda istediğiniz şehirlere daha uygun fiyatlarla, bütçenizi zorlamadan gidebilirsiniz.

En Uygun Uçak Bileti
En Uygun Uçak Bileti

En Uygun Uçak Bileti Nasıl Aranır?

Uygun fiyatlı ya da ucuz bilet alma efsane değil. Ucuz bilet bulduğunuzda konforsuz bir yolculuk yapacağınıza dair söylenenler de aslında doğru değil. Günümüzde  hayalinizdeki destinasyon için ucuz ve uygun fiyatlı uçak bileti almak için ihtiyacınız olan tek şey aslında iyi bir araştırma yapmak. Örneğin Sydney uçak bileti, Paris uçak bileti almak istiyorsanız sıkı bir araştırma yaparak uygun fiyatlarla bu biletlere ulaşabilirsiniz.

En Uygun Uçak Bileti Nasıl Aranır?
En Uygun Uçak Bileti Nasıl Aranır?

Burada dikkat etmeniz gereken havayollarının fırsatlarını ve kampanyalarını gerçek zamanlı olarak araştırmak ve takip etmek. Şimdi size madde madde hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedecek ve daha sonra bu araştırma çabalarına değecek iki güzel kent Paris ve Sydney’den bahsedeceğiz.

  • Ucuz bilet için şehir konusunda bir karara varmalısınız.
  • En iyi uçuş sitelerini kullanın.
  • Uçmak için en ucuz günü belirleyin. Bunu tarihler arasında karşılaştırma yaparak belirleyebilirsiniz.
  • Tatil günlerini tercih etmeyin.
  • Puanlarla ücretsiz uçma hakkınız varsa bunu kullanın.
  • Bütçe dostu havayollarını tercih edin.
  • Bağlantılı uçuşları tercih edebilirsiniz. Aktarmalı uçuşlar her zaman daha uygun olur.
  • Uçmak için en ucuz yeri bulun.

Şimdi gelin birlikte bu önemli noktaları uygulamaya değecek mutlaka gezilmesi gereken 2 güzel kente bakalım.

Sydney’de Gezilmesi Gereken Yerler

Sydney'de Gezilmesi Gereken Yerler
Sydney’de Gezilmesi Gereken Yerler

Uygun fiyatlı Sydney uçak bileti aldınız. Peki bu güzel kentte nereleri gezmelisiniz? Arnavut kaldırımlı sokakları, tarihi binaları aklınızı başınızdan alacak Sydney’in efsanevi tarihini keşfedebilir ve bu toprakların geçmişi hakkında mükemmel bilgiler edinebilirsiniz. Hem kendi başınıza hem de rehberler eşliğinde turlarla Sydney’i gezmeniz mümkün.

Sydney, maceracı ruhuyla birçok insanı kendisine çekiyor. Sidney’in altın rengi kumsallarında sörf yapabilir ya da manzaralı bir turla şehrin semalarını görebilirsiniz. Ayrıca Sydney sadece şehir hayatından ibaret değil. Bu güzel kent ayrıca vahşi yaşam alanlarıyla da dikkat çekiyor. Buralara da günlük turlarla gitmeniz mümkün.

Sydney Opera Binası, şehrin en güzel yapılarından birisidir. Sydney’e gidip de bu güzel binayı ziyaret etmemek olmaz. Dünyanın en büyük simgelerinden biri olan Sydney Opera Binası, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde uyer almaktadır. Bu harika bölge bir limanda yer almakta ve şehrin cazibe mekezi olarak kabul edilmektedir. Sydney Opera Binasını gezerken aynı zamanda yanı başındaki restoranlardan birinde mola verebilir, dışarıda dolaşabilir ya da içerideki tiyatrolar, stüdyolar, sergi salonları, konser salonu ve sinemaları görebilirsiniz.

Sydney Kulesi de kentin ilgi çeken farklı yapılarından birisidir. Bu kule bir gözlem kulesidir ve kentin en büyük yapısıdır. Sydney’in mutlaka görülmesi gereken sahilleri de vardır. Bunlardan Bondi, Coogee ve Cronulla’dır. Harika bir kumsala sahiptir ve su burada çok berraktır. Biraz şehir hayatı görmek istiyorsanız Sydney uçak bileti ile George Street’e gidebilirsiniz. Eskiden şehrin ana caddesi olan bu bölgede alışveriş yapabilir sevdiklerinize ve kendinize minik hatıralar alabilirsiniz.

Tarihi yapılara meraklıysanız ya da dini gezileri seviyorsanız mutlaka St. Mary Katedrali’ni gezmelisiniz. 75 m yüksekliğe sahip olan bu bina ilk görüşte insanları etkilemeyi başarıyor. Meşhur Hyde Park’a bakan St. Mary Katedrali, Avustralya’nın Katolik Kilisesi’nin simgelerindendir. Neo-Gotik tarzda bir mimariye sahiptir.

Çin yemeklerini seviyorsanız gitmeniz gereken yer Chinatown. Bu güzel bölgede Çin ürünleri için alışveriş yapın ya da otantik Asya mutfağında bir ziyafet çekin.

Paris’te Nereleri Gezmeliyiz?

Paris'te Nereleri Gezmeliyiz?
Paris’te Nereleri Gezmeliyiz?

Gelelim bir diğer güzel kentimize: Paris. Paris uçak bileti alarak bu harika şehri gezmeye karar verdiyseniz doğru yoldasınız! Peki aşk şehri Paris’te nereleri gezmeliyiz? Gelin beraber bakalım.

Kuşkusuz Paris’in görülmesi gereken ve Fransa’nın sembolü olan en önemli yeri Eyfel Kulesi’dir. Kentte yer alan bu demir kule 1889 tarihinde açılmıştır ve 300 metre yükseliğe sahiptir. Paris’in cazibe merkezi olan Eyfel Kulesi, 1889 Dünya Fuarı için inşa edilmiştir. Asansörle kulenin tepesine çıkabilir buradan Paris’i izleyebilirsiniz.

Louvre Müzesi, bir diğer durağmız. Bir zamanlar Fransa krallarına ev sahipliği yapan görkemli saray Louvre, Paris’in en önemli müzesidir. Ziyaretçiler müzeye sarayın avlusundaki cam piramidin -1917 yılında Ieoh Ming Pei tarafından tasarlanmıştır içinden girerler. Louvre, antik eserlerden 15. ve 19. yüzyıllara ait tablolara kadar 35.000 sanat eserini (çoğu başyapıt olarak kabul edilir) sergilemektedir. En ünlü parça Leonardo da Vinci tarafından yapılmış Mona Lisa’dır.

Bir diğer yapımız Cathédrale Notre-Dame de Paris. Ama maalesef 2 yıl önce çıkan yangının izleri iyileştirilmedi. Restorasyon çalışmaları hala devam ediyor. Notre-Dame, Paris’in kalbinde yer almaktadır. Notre-Dame, 1163 yılında Kral Louis IX ve Piskopos Maurice de Sully tarafından hazırlandı ve inşaat 150 yıldan fazla sürdü. Heykeller ve gargoylelerin bolluğu direkt olarak göze çarpmaktadır.

Paris’te mutlaka görülmesi gereken bir diğer yer Zafer Takı’dır. Tarihi bir anıt olan Zafer Takı, Charles de Gaulle Meydanında yer almaktadır.  Tak mimar Jean François Chalgrin tarafından tasarlanmıştır ve 50 metre yüksekliğinde devasa bir kemerdir. Bir diğer harika yapıysa La Conciergerie’dir. Bir dönem hapishane olarak kullanılan bu bina giyotine mahkum edilen Marie Antoinette de dahil olmak üzere birçok mahkumu hapsetmiştir.

Biraz daha sanatla devam edelim. Paris’te yer alan güzel ve etkileyici bir diğer sanat müzesi Louis Vuitton Vakfı’nın müzesidir. Louis Vuitton’un sanatı ve kültürü desteklemesi amacıyla kurulmuştur ve 2014 yılının ekim ayında açılmıştırLouis Vuitton Vakfı, Louis Vuitton Moët Hennessy şirketinin başkanı Bernard Arnault tarafından görevlendirilmiştir. Özel müze sonunda Fransız devletinin malı olacaktır.

Müzenin 3500 metrekarelik sergi alanı içerisinde 11 farklı galeri bulunmaktadır. Sergiler doğal ışıkla aydınlatılmaktadır. Müzenin modern temasına uygun olarak 4 farklı kategoride sergiler düzenlenir: Dışavurumculuk, Düşünceye Dayalı Sanat, Pop Art ile Müzik ve Ses.

Parc de la Villette adından da anlaşılabileceği gibi bir parktır ve harika bir peyzaj planlaması vardır. 55 hektarlık bir alanı kaplayan Parc de La Villette, Paris’teki en büyük peyzajlı yeşil alandır. Park, çocuk oyun alanları ve Bilim ve Teknoloji Müzesi gibi cazibe merkezleriyle doludur. Park ayrıca 400 kişilik La Géode IMAX tiyatrosuna da ev sahipliği yapmaktadır.

Yaz aylarında, Parisliler (ve birkaç turist) Parc de La Villette’deki kültürel etkinliklere katılmaktan keyif alırlar. Mayıs ayının sonunda birkaç gün boyunca, Villette Sonique festivali büyük kalabalıkları açık hava müzik konserlerine çekiyor.

Evet Paris’in de altını üstüne getirdiğimize göre şimdi dinlenme zamanı.

Paris uçak bileti ve Sydney uçak bileti alarak bu harika yerleri gezme imkanı elde edebilirsiniz. 2 güzel şehir de kendine has özelliklere sahip. Hangisine gitmek istediğinize karar verip bir an önce en uygun uçak bileti almaya bakın derim.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın