Dünya Haritası Duvarıma Geldi

Uzun zamandır evdeki çalışma odamın duvarı için bir dünya haritası istiyordum. Google’da görsellerde aratıp bayıldığım bir sürü şey vardı ama bir türlü Türkiye’de satılanını bulamamıştım.

dunya-haritasi

Sonunda manzaralı duvar kağıdı yapan bir site ile karşılaştım: Duvargiydir.com. İsterseniz, sitedeki farklı manzara ya da resimlerden oluşan duvar kağıtlarından birini seçiyorsunuz. İsterseniz, kendi isterdiğiniz bir fotoğraf ya da resmi siteye yükleyerek kendi duvar kağınızı kendiniz yapıyorsunuz. Ben maymun iştahlılık yapıp, bir tane sitedeki dünya haritalarından, bir tane de kendi yüklediğim bir dünya haritasından iki tane sipariş verdim.

duvar-kagıdı

İkisi de birbirinden güzel. Zaten dünya haritalarına zaafım var. Tabii sadece dünya haritası yok sitede 3 boyutlu duvar kağıdı bile alabiliyorsunuz.

Büyük bir rulo kutu içinde spatulası ile birlikte geldi duvar kağıtlarım. Acemi olmama rağmen 200 santi metre enindeki duvar kağıdını yarım saate varmadan kaplamayı başardım. İstediğin zaman tak çıkar da yapılabiliyormuş 🙂

duvar-giydir
calisma-odasi

Şimdi amacım, çalışma odamın duvarına yapıştırdığım bu dünya haritası üzerinden her gün kendime gidecek bir ülke beğenmek 🙂

Harita, harita, söyle bana, bir sonraki seyahat rotam neresi ola!

2007 yılında Türkiye’nin ilk seyahat bloglarından biri olan Çok Okuyan Çok Gezen’i kurdum. Bugüne kadar 60’tan fazla ülkeyi gördüm. Seyahat deneyimlerimi seyahat yazarlığı ve bloggerlık yaparak paylaşıyorum.

2 YORUMLAR

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın