Doha’da Gezilecek Yerler – Doha Nerede?

Dünya genelinde yaptığı yüksek maliyetli yatırımlarının yanı sıra şehirleşmelerinde sıkça yer verdikleri yüksek gökdelenlerle bildiğimiz Katari modernleşmesinin yanı sıra tarihine de sahip çıkan bir ülke konumunda bulunmaktadır. Katar, 1971 yılında bağımsızlığını ilan ettikten sonra aşiret beyleri tarafından yönetilmeye başlamıştır. Bağımsızlığın ardından hızlı bir gelişim gösteren ülke, dünya üzerinde ‘’zenginlikler ülkesi ‘’ olarak bilinmektedir. Arap Yarımadası’nda yer alan Katar’a yönelik tatil planları yapan kişilerin karşısına birçok farklı nokta çıkmaktadır. Bu noktalara yıl içerisinde birçok turist adeta akın etmektedir.

Doha nerede?
Doha nerede?

Doha Nerede?

Ülkemizden Katar’a yapacağınız seyahatlerde Qatar Airways şirketi ile kolay bir şekilde yapacaksınız. Bunun yanı sıra İstanbul’dan Katar’ın başkenti Doha’ya direkt uçuşların olması da seyahat edecek kişileri sevindiren diğer bir haberdir. Ülkeye yönelik araştırmalarınızda karşınıza çıkan devasa ve modern binaların büyük bir kısmı Doha kentinde bulunmaktadır. Araştırmaları şaşkınlıkla yaparken kendinize sorduğunuz ‘’Doha nerede?‘’ sorusu ise burada yanıt buluyor.

Doha’da Gezilecek Yerler

Ülkenin başkenti olan Doha, gelen birçok turistin konakladığı ve gezmeye doyamadığı noktadır. Katar’ın kalbi olarak adlandırmamı bu sebepten dolayı yanlış olmaz. Gece hayatındaki hareketliliğin yanı sıra farklı kültürlerle beraber sizleri karşılayacak olan Doha’da gezebileceğiniz başlıca yerler şöyledir:

  • İslami Sanatlar Müzesi,
  • Barzan Tower,
  • Falcon Souk,
  • İnci Anıtı,
  • Doha Hayvanat Bahçesi,
  • The Corniche,
  • Sheikh Faisal Bin Qassim Al Thani Müzesi

Doha’da Ne Yenir?

Katar mutfağı yöresel lezzetlerinin yanı sıra Hint, İtalyan ve Çin mutfaklarına da yer vermektedir. Gelen turistlerin yemek konusunda tercih ettikleri yerler ise alışveriş merkezleri oluyor. Çünkü buradaki çeşit sayısı oldukça fazla. Milli gelir bakımından oldukça zengin olan ülkede, restoranlarda yiyeceğiniz yemeklerde çok pahalı sunulan yemeklere rastlamanız sizleri şaşırtacaktır.

Yolda kalın.

Sevil Mert
"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

İlgili Yazılar

Keşfet

Vietnam Mutfağı’ndan Bir Lezzet Spring Roll

Vietnam mutfağı ile dünyada ün salmış ülkelerden biri. Eğer Uzak Doğu, Güney...

Mosel ve Ren Nehri Kıyısında Rüya Gibi Bir Tatil

Mosel ve Ren Nehri kıyısında huzurlu ve keyifli bir yolculuğa çıkmayı ister...

Belgrad Ormanı Pazar Yürüyüşü

İstanbul Gezileri'nin 8.cisini 9 Şubat Pazar günü İstanbul'da nadir kalmış şehrin ciğerlerinden birinde, Belgrad...

Norveç Doğa Yürüyüşleri Rotası ve Gezi Maliyeti 

Norveç'e bu kez gelişimizde amacımız doğa yürüyüşleri yapmak ve mümkün olduğunca şehirden...

İsviçre için Gezi İpuçları

İsviçre: Tarafsız Ülke... Bu nedenle de Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği gibi global...

Yolculuk planı yapmadan önce Çok Okuyan Çok Gezen blogunu...

Çok Okuyan Çok Gezen adlı seyahat blogu, yayın hayatına bugün başladı. İnsanlık için küçük...

Sponsorlu Bağlantılar

Gezi tutkunları! Tatilsepeti.com’un sunduğu avantajlı fiyatlar ve birbirinden farklı tatil konseptleriyle hayalinizdeki tatili yapmaya ne dersiniz? Tatilsepeti.com ile Antalya otelleri ve kültür turları arasından seçim yapabilir, ucuz bodrum otelleri fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Otokirala.com, Türkiye’nin en ucuz araç kiralama platformu.

Yorumlar

Cevap Ver

Lütfen Yorumunuzu Yazın
Lütfen Adınızı Buraya Girin