Çok Okuyan Çok Gezen adlı seyahat blogu, yayın hayatına bugün başladı. İnsanlık için küçük ama benim için büyük bir adım.

Bu blogun takipçileri; nasıl gezi planlaması yapmaları gerektiğinden en ekonomik tatil nasıl organize edileceğine, gidilecek yer önerilerinden giderken nelere dikkat etmeleri gerektiği gibi pek çok konuda tüyolar alacaklar ve nasıl daha çok gezebileceklerine dair bilgiler edinecekler.

Devamı da var…

Fikir almak istiyorsan bu blogu ziyaret etmelisin. Hangi konuda mı? Aklına takılanların cevaplarını aramaya başla. Şaka bir yana, gezmekten vakit buldukça okurum. Okuduklarımı, yaşadıklarımı, deneyimlediklerimi paylaşmak istiyorum.

Neden seyahat / gezi blogu yazmaya başladım?

Ben zaten sık seyahat ediyordum. Bu seyahatlerimi blog üzerinden paylaşmak istememin iki ana nedeni var;

 • Birincisi; seyahatlerimle ilgili deneyimlerimi yakın çevrem, arkadaşlarım sordukça e-posta aracılığıyla veya yüz yüze buluşup aktarıyordum. Bir noktadan sonra neden bunları bir yerde toparlamıyorum ki dedim ve bu blog fikri ortaya çıktı.
 • İkincisi; hafızası çok kötü biriyim, bu yüzden gittiğim yerlerle ilgili kendime notlar alıyorum ki döndüğümde hatırlamadığımda dönüp bakabileyim. Zaten elimde notlar var, bunları bir blogda toplamak iyi bir fikir gibi göründü.

Yeni yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf, video için sosyal medya hesaplarımı takip etmeyi unutmayın! 

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

2 Yorumlar

 1. Merhaba, ben azeriyim ve 2011 yılında yaz tatilinde Bursa veya Karadeniz taraflarında ailemle birlikte tatil yapmayı planlıyorum. Hala kesin karar vermedik. Bu konuda herhangi bir tüyolarınız varmı? Mesela; nerelere gitmeyi tafsiye edersiniz gibi. Birde cocuklarla (6 ve 8 yaşlarında) Karadeniz turları yapma çokmu zor olur? Bursaya gidirsek nereleri görmeyi tavsiye edersiniz. Önceden teşekkür ederim.

  Saygilarla

  • Ceyhun Bey Merhaba,

   Turla gezme alışkanlığım olmadığı için sizi yanlış yönlendirmek istemem ancak güzel bir araştırma ile araba kiralayarak keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

   Karadeniz kıyıları kadar yayları da görülmesi gereken yerler.

Yorumunuzu Yazın