Bestami Köse ve İnterrail Türkiye Röportajı

Bestami Köse, Plansız Gezgin blogunun yazarı ama çoğumuz onu İnterrail Türkiye’nin kurucusu olarak tanıyoruz. Üniversite son sınıfta çıktığı İnterrail ile hayatı değişen, İnterrail Türkiye grubunu kurarak Türkiye’deki en aktif Facebook gruplarından birini hayata geçiren Bestami hayatını seyahat üzerine kuruyor. Seyahatin ulaşılabilir birşey olduğunu, herkesin istediği takdirde seyahat edebileceğine inanıyor ve bunu da kitlelere anlatmaya çalışıyor.

5 sene önce “bu kadar ülke gezeceksin” deseler ben bile inanmazdım diyen Bestami ile İnterrail Türkiye’nin Beşiktaş’taki ofisinde bir araya geldik ve hem seyahatleri hem de İnterrail Türkiye üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Bestami ile yaptığımız röportajın tamamını aşağıdaki Youtube bağlantısından izleyebilirsiniz;

 

Bestami Köse Kimdir?

Bestami Köse, 25 yaşında 70’e yakın ülkeyi otostop ile, workaway gibi çalışma yöntemleri hatta bileklik satarak gezen, İnterrail Türkiye grubunun da kurucusu. Seyahatleriniz Plansız Gezgin adlı blogunda ve sosyal medya hesaplarında paylaşıyor.

Bestami Köse’yi takip etmek isterseniz;

İnterrail Türkiye Nedir?

Bir grup arkadaşın seyahat temalı paylaşımlar yapmak üzere bir araya geldiği, şimdi ise Türkiye’nin en aktif Facebook gruplarından biri haline gelmiş bir grup. İnterrail Türkiye ile başlayan ve devamında Motorrail, Camprail, Düğünrail gibi altındaki bir sürü başka grubu da barındıran, ağırlıklı olarak gençlerden oluşan gezi ve festival organizasyonları ile varlığını sürdüren bir grup İnterrail Türkiye. Sırtçantası ile otostop yapan, 2000 kişinin beraber kamp yaptığı, evleniyorum dediğinizde 1000 kişinin halaya girdiği paylaşım odaklı bir grup.

Röportajı beğendiyseniz Youtube kanalıma abone olabilirsiniz; Çok Okuyan Çok Gezen

Günlüklerimi ise instagramdan takip edebilirsiniz; Çok Okuyan Çok Gezen 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here