Yurt dışında tatil yapmayı sevenlerin sayısı oldukça fazla. Yılın her mevsimi birbirinden güzel şehirleri ziyaret edip keşfetmek ve keyifli bir tatil geçirmek isteyenler için düzenlenen birçok yurt dışı turu bulunuyor.

Yunanistan Turları
Yunanistan Turları

Yunanistan Turları

Yurt dışı turları arasında yer alan ve oldukça tercih edilen ülkelerden biri de Yunanistan. Yaz tatili kadar, sonbahar ve kış aylarında tatil yapmayı sevenler için düzenlenen Yunanistan turları oldukça cazip. Tarihiyle, deniz ürünleriyle, farklı ve keyifli gece hayatıyla gidenlerin tekrar gitmek isteyeceği Yunanistan, sizin de tatil tercihleriniz arasında yer alabilir.

Yunanistan’ı görmek ve gezmek isteyenler için Benkactim.com’da birbirinden güzel turlar mevcut. Bu turlardan en yakın tarihli olanı 18-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Selanik-Kavala-Kalambaka turu. Her şey dahil olarak hazırlanan bir konsepte sahip olan bu turda en güzel mekanlarda seçilmiş en zengin yemekler eşliğinde eğlencelerle zamanı dolu dolu geçirebilirsiniz. Tur sırasında tarihi ve doğal güzellikleri de keşfederek huzurlu ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

İlk güne Selanik ile başlanacak olan bu turda, Selanik Kalesi, Atatürk Evi, Beyaz Kule, Fuar Meydanı, Kordon, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında yer alıyor. 2. gün “Tarihi Manastırlar” bölgesi “Kalambaka”ya gidecek, geçireceğiniz keyifli bir günün ardından akşam Yunan mezelerinin tadına bakıp, doyasıya eğleneceğimiz taverna Sirtaki gecesine katılacaksınız. 3. gün ise, Kavala’yı keşfedeceksiniz ve Kavala Kalesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, günümüzde otel olarak kullanılan imaret,  su kemeri ve kale içindeki eski şehir görebileceğiniz yerler arasında yer alacak.

Benkactim.com’un düzenlediği bir diğer Yunanistan turu ise, 1- 4 Aralık Atina/Selanik Turu. Kasım ayındaki tura katılamayanlar için bu tur da oldukça cazip. Her şey dahil olarak hazırlanan konseptte ilk gün Atina yer alıyor. Acropolis Parthenon ve müze gezisi sonrası, sırası ile Syntagma meydanı (anayasa), Parlemento, Antik akademi, Antik Kütüphane, Güzel Sanatlar Üniversitesi, Arkeoloji müzesi, Omonia Meydanı ve son olarak Monastraki meydanı gezeceğiniz yerler arasında olacak. Yunanistan’ın ilk üniversitesini ve Antic Agora’yı da görebileceksiniz.

İkinci gün Atina’ya veda ederek, Yunanistan’ın en ilginç coğrafyalarından birisi olan Tarihi Manastırlar bölgesi Kalambaka’ya geçeceksiniz. Meteora ismi ile anılan bölge aynı zamanda 1998’den beri UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alıyor. 4-5 saat sürecek meteora gezisinin içinde öğle yemeğiniz de olacak. Sonrasında ise yolculuğunuz Yanya’ya doğru devam edecek.

Üçüncü gün Kastoria’ya doğru yola çıkacak, burada göl kenarında kahve keyfi yapabileceksiniz ve öğle yemeği için Edessa’ya doğru yola çıkacaksınız.

Dördüncü gün ise Selanik sizi bekliyor. Selanik’in görülecek yerleri için serbest zamanınız olacak. Selanik Kalesi, Atatürk Evi, Beyaz Kule, Fuar Meydanı, Kordon, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında.

Benkactim.com’un 9-11 Aralık Selanik-Kavala-Kalambaka Turu ve 16-20 Şubat 2017 Yunanistan Turu-Patras Karnavalı da ilginizi çekebilir. Yunanistan turları hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.benkactim.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

Yorumunuzu Yazın