Deniz bütün insanların en büyük tutkularından biridir ve denize yakın olmak hatta izlemek bile herkese keyif, huzur ve zevk verir. Türkiye de dünyanın en güzel üç denizi, Karadeniz, Akdeniz ve Ege Denizi ile çevrili bir ülke olarak deniz tutkunlarının tabi ki vazgeçilmez destinasyonlarından biri konumunda. Özellikle ülkemizin Akdeniz ve Ege kıyısındaki tüm illeri dünya turizminin gözde tatil merkezleri arasında ilk sıralarda yer alıyor ve tüm yıl boyunca dünyanın dört bir köşesinden yüz binlerce turist tarafından ziyaret ediliyor. Ancak söz konusu yaz ayları olduğunda elbette ülkemiz turist yoğunluğu açısından en üst seviyeye ulaşıyor ve bu turist yoğunluğunun büyük bir kısmı da yat turizmi için ülkemize geliyor.

Yat kiralamak artık lüks değil

Uzun yıllar boyunca yat kiralamanın çok lüks olduğu düşünülüyordu ve bu sebeple yat turizmine daha çok yabancı ve özellikle de Avrupalı turistler ilgi gösteriyordu. Son yıllardaysa yat kiralama şirketlerinin artması ve fiyatlarda büyük bir düşüş yaşanması sayesinde artık yerli turistlerin de ilk tercihlerinden biri haline gelmiş durumda. Artık çoğu kişi tatilde otellerde kalıp denize gitmek yerine tekne kiralamayı yani denizde kalmayı ve tüm tatili denizle iç içe şekilde geçirmeyi tercih ediyor ve böylece her zamankinden çok daha keyifli bir tatil yaşamanın tadını çıkartıyor.

Yat kiralama hizmeti ülkemizin neredeyse tüm tatil merkezlerinde ve özellikle de Ege ve Akdeniz kıyısında yer alan dünyaca ünlü tatil beldelerinde sunuluyor ve bu da yat kiralamak isteyenlerin işini büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Aynı zamanda farklı büyüklüklerde, farklı özelliklere sahip onlarca alternatif sunuluyor ve bu da her bütçeye uygun sayısız tekne anlamına geliyor. Yani eğer yat kiralamayı hayal ediyorsanız yapmanız gereken tek şey tatil tarihlerini belirlemek, tatile kaç kişi çıkacağınıza karar vermek ve kapasitesi grubunuza, fiyatı bütçenize uygun bir yat seçerek kolayca kiralamak.

Mavinin yeşille muhteşem dansı Marmaris

Ege’nin Akdeniz ile buluştuğu noktada yer alan Marmaris Türkiye’nin hem yerli hem de yabancı turistlerce en fazla ziyaret edilen tatil beldelerinden biri. Yaz aylarının başlaması ile on binlerce kişi Muğla’nın Marmaris ilçesine akın ediyor ve bunda Marmaris’in tarihi, doğası kadar her biri ayrı güzellikteki onlarca koyunun da büyük rolü olduğu yadsınamaz bir gerçek. Marmaris Ege’nin de Akdeniz’in ruhunu taşıyor ve yeşilliği ile olduğu kadar maviliği ile de büyülüyor, tüm bunlar Marmaris koylarının yeşille mavinin eşsiz bir ahenkle buluştuğu birer cennet olarak algılanmasını sağlıyor.

Marmaris yat kiralama alternatiflerinin de en geniş olduğu yerlerden biri tabi ki. Eğer yaz tatili için plan yapmaya başladıysanız ve Marmaris’e gitmeyi planlıyorsanız size tavsiyemiz yat alternatiflerini değerlendirmeniz. Emin olun ki tatil için ayırdığınız bütçeyi aşmadan yat kiralayabilir ve böylece hayatınızın en keyifli tatilini yaşayabilirsiniz. Bu arada Marmaris tekneleri içinde mütevazı bütçeli alternatiflerin yanı sıra lüks olarak tanımlanabilecek, her türlü konforun düşünüldüğü yatlar da bulabilmek mümkün. Yani, aslında yat kiralamak için ayıracağınız bütçeyi belirleyecek olan sizin hayalleriniz, tatil için ayırdığınız zaman ve kaç kişilik bir tatil planladığınız. Tüm bu unsurları kesinleştirdikten sonra tekne seçeneklerini incelemeye başlayarak şimdiden kendiniz için uygun olanı seçip kiralayabilirsiniz ve böylece her anının tadı damağınızda kalacak, Marmaris’in mavisiyle, yeşiliyle bütünleşerek muhteşem zaman geçireceğiniz bir tatil yapmayı garantileyebilirsiniz. Şunu da eklemeden geçmeyelim, bir kez bu deneyimi yaşadıktan sonra bir daha başka bir yerde tatil yapmak istemeyeceksiniz.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

1 Yorum

Yorumunuzu Yazın