Herkesin zamanla yarıştığı bu dönemde araç kiralamak bazen büyük kolaylık. İş, tatil ya da farklı bir nedenle gerçekleştirilen seyahatlerde araç kiralama, hem zaman hem de bütçe açısından büyük avantaj sağlayabiliyor.

Araç Kiralamak İçin 7 Neden
Araç Kiralamak İçin 7 Neden

Her geçen gün artan araç kiralama oranlarına rağmen hala bu duruma tedirginlikle yaklaşan çok kişi var. Araç kiralama konusuna “ne gerek var” düşüncesiyle yaklaşan, her yere kendi aracıyla gitmeye çalışan ya da günün büyük bölümünü taksi kullanarak geçirenlere araç kiralamak için 6 neden listesi hazırladık.

Araç Kiralamak İçin 7 Neden

1. Daha uygun maliyeti yakalayın

Uzun süre araç kullanmayı sevmeyenler ve gittiği şehirde uygun maliyetli bir seçenekle işlerini halletmek isteyenlerin imdadına araç kiralama yetişiyor. Uçaktan iner inmez kiralanabilen araçla, taksi ya da toplu ulaşım aracına bağlı olmadan, istenilen yere kısa sürede gitmek mümkün.

2. Grubu tek araca sığdırın

Bazen arkadaş gruplarıyla seyahat etmeyi tercih ediyoruz. Grupla gerçekleştirilen seyahatlerde kişi sayısına uygun araç kiralayarak, hem grup dinamiğini bozmamak hem de maliyetleri aşağıya çekmek mümkün. Kiralanan büyük bir araçla herkes tek seferde, bir noktaya götürülebiliyor. Özellikle Avrupa’da gençleri çok sık yaptığı bir kiralama bu.

3. Kendi aracınızı yıpratmayın

Uzun yolculuklarda kendi aracınızla seyahat etmek yerine araç kiralamak, aracınızın yıpranmasını ve aşınmasını engelliyor. Kilometreyi gereksiz yere artırmadan, uzun yolda yorgunluk hissi yaşamadan, gidilen yerde araç kiralamak tasarrufa dönüşüyor. Hem bakım masraflarından hem de aracınızın kilometresi arttığı için değer kaybından korunmuş oluyorsunuz. Özellikle zorlu ve kötü yollarda akılda tutulmalı.

4. Uçaktan indiğin gibi yola çık

Artık herkes, ister iş ister tatil için gidilen noktada uçaktan iner inmez kiralık araca binerek özgürlüğüne kavuşuyor. Özellikle kalabalık aileler ve arkadaş grupları için çok uygun. Antalya’yı araçla gezmek en güzeli örneğin; Antalya Havalimanı araç kiralama sayfalarına göz atın. Özellikle uzun mesafeler arası seyahat edecekler için havalimanında araç kiralamak artık çok kolay.

5. Özel günlere özel araç

Mezuniyet baloları, düğünler, yıl dönümleri gibi özel etkinlikler ve günler güzel bir araba ile taçlanmayı hak ediyor. İyi bir izlenim bırakmak ve bu özel günleri daha da özel kılmak adına hakkını verecek bir araç kiralamayı unutmayın. Bunu her ne kadar sünnetlerde üstü açık arabayla yapıyor olsak da, diğer günler de önemli hani.

6. İlk görüşmede etkileyici olun

Önemli bir görüşme ya da ilk buluşmada psikolojik etkileyicilik bırakmak önemli olabilir bazen. Karşınızdakinin sizinle ilgili düşüncelerini önemsiyorsanız, onunla ilk karşılaşacağınız yere kiraladığınız son model bir araç ile gitmek iyi bir fikir mesela. Bunu daha çok iş görüşmeleri, müşteri ziyaretlerinde uygulamak daha mantıklı olabilir.

7. Balayında lüks araç romantizm

Yeni evli çiftlerin en önemli anlarından biri olan balayı döneminde kiralayacakları lüks bir araçla, keyifle seyahat etmeleri mümkün. Yapılan düğün masrafı nedeniyle yeni bir araç alma imkanının olmadığı bu dönemde, kiralanan araç tatil keyfine katkı sağlıyor. Şöyle üstü açık bir arabayla İtalya’nın Amalfi kıyılarında yolda olmak pek bir romantik değil mi?

Günümüzde ulaşım ağının ve imkanlarının gelişmesi ile her yere gitmek kolaylaştı. Kişinin özgürlüğüne katkı sağlayan araçla istenilen her saatte, istenilen her yere gidilebiliyor. Bu özgürlüğün tadını farklı araçlara binerek ve araç kiralayarak çıkarmak mümkün.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

2 Yorumlar

Yorumunuzu Yazın