Sinop’tan döner dönmez “kaça mal oldu” soruları gelmeye başladı bile. Hemen yazayım da yaz tatilinde Sinop’a gitmeyi planlayan varsa Sinop gezisi maliyetleri ellerinin altında bulunsun.

2 Günlük Sinop Gezisi Maliyeti Ne Olur?
2 Günlük Sinop Gezisi Maliyeti Ne Olur?

Sinop’ta gezilecek yerler ve Sinop gezi rehberi yazıma da bir göz atın.

Sinop Gezisi Maliyeti

Sinop gezisi maliyeti hangi kalemlerden oluşuyor, toplam maliyet ne çıkmış bir bakalım.

Sinop’a gitmek için aylar aylar öncesinden uçak bileti almıştım. Ama bileti Sinop’a değil Samsun’a aldım. Ben biletleri aldığımda Sinop’a uçuş saatleri gün ortasıydı ve 2 günlük haftasonu seyahati için uygun değildi. O yüzden Samsun gidiş-dönüş bilet aldım.

  • Pegasus Havayollarından Cumartesi sabah 06:10 gidiş, Pazar akşam 21:55 dönüş İstanbul-Samsun uçak bileti 135TL.

Sinop-Samsun arasında Bafra ve Erfelek Şelalerini, Sinop’ta da Hamsilos, Akliman ve İnceburun’u görmek istediğimiz için araç kiraladık.

  • Budget araç kiralamadan 2 günlük otomatik vites dizel araç kiralama bedeli 262TL, benzin parası da 105TL tuttu. İki kişi olduğumuz için bu masraf ikiye bölünmüş oldu, yani kişi başı 183TL ulaşım için harcamış olduk.

Kış aylarında Trivago’nun Yılın Gezgini yarışmasında beşinci olmuş ve Sinop Antik Otel‘de konaklama kazanmıştım. Çok iyi ağırlandık, herkese kesinlikle tavsiye ediyorum 🙂

  • Otel ücretsiz 🙂

Gezilecek yerlerden sadece 2 yerde giriş ücreti ödedik.

  • Akliman giriş yaya kişi başı 2,5TL
  • Sinop cezaevi girişi 5TL, eğer müze kartınız ya da İşbankası kartınız varsa ücretsiz.
  • Yemek fiyatları ortalama kişi başı 10-15TL arası değişiyor. Biz biraz fazla yemiş olabiliriz, Bafranın pidesi, Sinop’un mantısı nokulu derken…

Özetle; uçak, otel ve ulaşımı çıkarırsak 84TL harcamışız 2 günde. Bunun içinde kişisel aldığımız hediyelik eşyalar filan yok sadece.

Sinop’a kesinlikle gidin, Karadeniz’in en ucunun yeşilin güzel insanların keyfini çıkarın.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

3 Yorumlar

  1. çok güzel bir yazı olmuş ya. Fiyat bilgisi çok önemli. Bende şehir dışına geziye vs. giden arkadaşlarıma hep sorarım ne kadar para harcadıklarını. Aslında İsttanbul, izmir, antalya vs gibi yoğun tatil yöreleri dışında yemekler ve otel daha uygun fiyatlı oluyorlar. Bende sizin gibi uçak biletimi şimdiden alayım bir kaç ay sonra eşimi de ikna edip bir sinop gezisi yapayım. Bileti de erken alıp ödeyince çok da bir maliyet olmaz.

Yorumunuzu Yazın