Nazlı Gürdaş ile Gezgin Röportajları

Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan adlı kitabının yazarı Nazlı Gürkaş ile hem seyahatleri hem de kitabıyla ilgili keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Mayıs 2018’te yayınlanan kitabı sayesinde tanıştığımız Nazlı ile aşağıdaki soruların cevaplarını aradığımız röportajımızı Youtube kanalımda bulabilir, veya aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

  • Nazlı Gürkaş kimdir? Ne yapar?
  • Yurtdışında neden, nasıl 2 yıla yakın zaman geçirdi?
  • Edebiyat ajanı nedir?
  • Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan kitabının hikayesi nedir?
  • Kitabın devamı gelecek mi?
  • Seyahatlerinde neden kendini fiziksel olarak zorluyor?
  • Gittiğine pişman olduğu yer neresi?

Nazlı’ya sorularınız varsa, yorum olarak yazabilirsiniz.

Nazlı Gürdaş Kimdir?

Mutlu insanların coğrafyası diye adlandırdığı Trakya’da, Kırklareli’nde dünyaya geldi. Üniversite öğrenimi için Bursa’ya gitti, öğrencilik yıllarında aktif olarak yer aldığı kulüpler, gönüllülük projelerinin açtığı kapı sayesinde üniversiteyi bitirdikten sonra Yunanistan Selanik’te 1 yıla yakın bir süre Türk dili ve kültürü öğretmenliği yaptı. Buradaki görevi bittiğinde İspanya’ya iletişim ve gazetecilik yüksek lisansı yapmak için gitti ve 1,5 yıl orada kaldı.

Türkiye’ye döndükten sonra bir süre gazetecilik yaptıktan sonra Kalem Ajans’ta edebiyat ajansı olarak çalışmaya başladı. Edebiyat ajanının ne olduğunu merak ediyorsanız, videoma mutlaka göz atın 😉

2018 yılının Mayıs ayında, Yunanistan’da geçirdiği dönemdeki anılarını anlattığı Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan adlı kitabını yayınladı. İtalya ve İspanya’yı da anlatacak olan bir üçlemenin ilk kitabı olarak yayınlanmış kitap. Devamını bekliyoruz!

Nazlı’yı takip etmek isterseniz, Instagram.com/seyahatsanati hesabını inceleyin.

Hala abone olmadıysanız, Youtube kanalıma abone olmayı da unutmayın 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here