Bu yıl için seyahat planımı çıkarırken liste başında Afrika vardı, planda liste başı olsa da gitmek yıl sonunu buldu. 2014 seyahat planımı yaptıktan sonra, uçak biletlerine bakmaya başladım hemen ve Kenya-Tanzanya gezisi planlaması böylece başlamış oldu.

İkinci Jambo Afrika gezi planını şu yazımda paylaşmıştım.

Kenya Tanzanya Gezisi İlk Maliyetleri

Kenya-Nairobi gidiş, Tanzanya-Darüselam dönüş uçak biletimi Şubat ayında almışım.  Tripeca.com aracılığıyla aldığım uçak bileti 2042,47 TL idi.

Kenya-Nairobi gidiş, Tanzanya-Darüselam dönüş uçak bileti
Kenya-Nairobi gidiş, Tanzanya-Darüselam dönüş uçak bileti

Kenya’da 3 gece 4 günlük bir safari yapacağız. Safari programında Masai Mara ve Lake Nakuru var. Tüm safari detay planı için African Breeze Tour sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Safari’nin havaalanından alma ve bırakma dahil maliyeti 520 USD oldu. 20 USD’yi düşmediler 🙁

Masai Mara'da Safari
Masai Mara’da Safari

Gezi planıma göre, Nairobi’den Zanzibar’a da zaman kazanmak için uçak ile geçiyorum, onu geçen hafta aldım Kenya Airways’den 197 USD‘ye aldım.

Zanzibar’dan da Darüsselam’a feribot ile geçme niyetim var, o da Azam Marine ile 40USD.

Şimdiden 1700USD’ye yakın harcama yapmış oldum bile 🙁

Afrika sandığımdan daha maliyetli olacak gibi görünüyor. Dönüşte tüm maliyetleri ayrıca paylaşırım.

"Çok okuyan mı bilir çok gezen mi?" diyerek yola çıktım, hala cevap arıyorum. Hayallerimin peşinden yolculuklara çıkıyor, deneyimlerimi blogumda, gazete ve dergilerde paylaşıyorum. Gezmeyi, okumayı, yazmayı ve hayal kurmayı seviyorum.

3 Yorumlar

  1. İyi tarafından bakmak gerek, harcadın gitti.. şimdi eğlenme zamanı 🙂

    • Sevil Mert Cevapla

      Seyahate harcadığım paraya hiç acımıyorum Kadircim 🙂 Helali hoş olsun 🙂

  2. Zanzibar – Dar arasını henüz almadıysanız stone town da dolaşırken seyahat acentalarına uğrayın ve bilet sorun. İlginç bir şekilde internette daha ucuz olmasını beklediğiniz uçak fiyatları acentelerden alınca komisyon almalarına rağmen daha ucuz. 2013 şubatında zanair biletini kişi başı 50 dolar civarında bir ücrete almıştık.

Yorumunuzu Yazın