Yolculuk Deyince Akla İlk Otobüsler Gelir…

3
1248

Yolculuklardan, gezilerden bahsedince otobüslerden bahsetmemek olmaz…

Özellikle yakın mesafeler için, eğer kendi aracınızı kullanmıyorsanız, otobüsle yolculuk kaçınılmazdır.

Yazılarımdan sadece uçakla yada motorsikletle yolculuk ediyormuşum gibi bir izlenim çıksa da, ben de İstanbul’dan Bursa’ya Ankara’ya Edirne’ye gidiyorsam, otobüs firmalarını tercih ediyorum. Son yıllarda havayolu şirketleri bilet fiyatlarını düşürdükçe otobüs firmaları da konfor düzeylerini, hizmet kalitelerini artırmaya başladılar. Çok da iyi yaptılar…

Otobüs firmaları “rahat koltuk” uygulamaları, sınırsız servisleri, otobüste kesintisiz internet hizmeti gibi yolcuyu rahat ettirecek pek çok seçenekler sunmaya başladılar. Yanlız yolculuk ediyorsanız tek kişilik koltuklardan yararlanabilirken iki kişi yolculuk ediyorsanız yayla gibi koltuklarda yolculuk yapmanız da mümkün.

Bu yenilikler içinde en fazla dikkatimi çeken yılların otobüs firmalarının bu hizmetleri vermekte geride kalırken yerlerini daha yenilikçi bakış açısına sahip firmalara yavaş yavaş bırakmaları. Kesinlikle ciddi bir tehdit var bu pazarda.

Artık yolculuk deyince akla sadece otobüsler değil, rahat, all inclusive otobüsler geliyor 🙂

3 YORUMLAR

  1. Kesinlikle değişim var. Eskiden Eskişehir – Edirne arası otobüslerde içeride yağmur yağar, orta kapı açık gider içeri karlar falan girer, battaniye örtünürdük. 🙂 Şimdi böyle değil. 🙂 Kablosuz internet bile olduğu yazıyor otobüsün dışında ama içine girince kayboluyor. 🙂

  2. vay canina yahu, kablosuz internet, tek kisilik koltuk mu dediniz? otobuste? supermis… walla on senedir amerika’da yasiyorum burda bir kere bile o kadar konforlu bir otobuse binmedim… bu esnada yurdumda baya degismeler olmus desenize. gerci ben eskiden beri varan’la fethiye’ye, marmaris’e gitmeye bayildirdim… ucunda tatil oldugu icin gayet rahat gelirdi varan otobusleri… simdi ilk firsatta sozunu ettiginiz bu konforlu otobusleri deneyecegim, cok merak ettim. kulaga biraz ucak gibi geliyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here