Yaz Tatili için Birkaç Gezi Rotası

3
2176

Yaz yaklaşıyor, yaz tatili planlarını yapmayanlar için zaman daralıyor. Bir yanda deniz güneş, diğer yanda kültür rotaları… Siz hala ne yapacağınıza karar veremediyseniz yaz tatili için birkaç öneri de benden.

Yaz Tatili için Vizesiz Gezi Rotaları

Unutulmaz bir tatil yaşamak istiyorsunuz ancak zamanınız çok dar. Ya da vize ücretlerinden kaçınıp bütçenizi sarsmadan yurtdışında rahatça dolaşmak istiyorsanız vizesiz tur seçenekleri tam size göre! Hem vize derdi olmadan gezebilir hem de bütçenizi sarsmadan sadece tur masraflarınızı ayarlayabilir ya da çok uygun yurtdışı tur paket fiyatlarıyla görmek istediğiniz yerleri görebilirsiniz.

Hemen yakın ülkelerden başlayabilirsiniz; Balkanlar, Gürcistan,  Ukrayna, Rusya, Lübnan, Ürdün, Fas, Tunus gibi… Türkiye’den 70’e yakın ülkeye vizesiz seyahat etmek mümkün.

Daha uzak rotalar ve dünyanın farklı yerlerini keşfetmek için online tur şirketi Gruppal tatil fırsatlarını tercih edebilirsiniz. Maldivler’den Balkanlar’a, Uzakdoğu ülkelerinden Güney Amerika ülkelerine kadar çok uygun fiyatlara birçok tur paketi bulmanız mümkün.

Avrupa’nın En Popüler Rotası: Benelüks Paris Turları

Avrupa hem yakın hem de kolay ulaşılabilir olması açısından en çok tercih edilen destinasyonların başında geliyor. Avrupa’da yapmaktan keyif alacağınız gezilerin başında hem Amsterdam, Paris, Lüksemburg ve Brüksel’i görebileceğiniz hem de Köln’de gezebileceğiniz Benelüks Paris turu. Seyahat etmeye başladığım ilk yıllarda benim de ilk seyahat rotalarımdan biri de bu Benelüks rotası olmuştu.

Moda, kültür ve romantizmin şehri olan Paris’te aşkın en güzel tatilini yapabilir, Avrupa’daki en büyük limanlardan biri olan Amsterdam’da köprü ve kanalların arasında masalsı bir yolculuğa çıkabilir, Brüksel’deki rengarenk binaların içinde kaybolabilirsiniz. Dünyadaki en zengin üç ülkeden biri olan Lüksemburg’ta tarihi güzelliklerin doğa ile iç içe olduğu bir gezi yapabilirsiniz. Ren Nehri’nin kıyısındaki konumu ve Almanya’nın da en önemli şehirlerinden biri olması nedeniyle pek çok turistin akın ettiği Köln şehri, Benelüks Paris turlarıyla görebileceğiniz bir diğer seçenek arasında yer alıyor.

Siz de benim gibi yaz tatilcisi değil de kültür gezilerini sevenlerdenseniz, ilk tercihiniz vizesiz rotalar olabilir.

Keyifli bir yaz diliyorum.

 

3 YORUMLAR

    • Gezmeye önce kendi şehrimiz, sonra ülkemiz, sonra yakın komşularımızdan başlamalı derim hep.
      Balkanlar ve Gürcistan kesinlikle benim de favorilerimden.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here