Van kedisi, Van kahvaltısı, Van Gölü ve Akdamar

4
1901

Hatay yolculuğundan henüz dönmüşken, Aralık ayında cazibelerine kapılıp aldığım ikinci ucuz uçak biletimin de zamanı geldi. Bu kez Van’a gidiyorum 🙂

Bu yıl Türkiye’de görmediğim yerleri göreyim istiyorum demiştim ya, işte bu da ikinci durağım.

Bu kez Cumartesi sabah yola çıkıyorum, Pazar gece geç vakit dönüyorum. Hatay’a kıyasla daha az zaman var gezmek için. Gezilecek yer sayısı da azımsanmayacak düzeyde. Ancak Antakya’ya kıyasla bilgi bulunacak kaynak sayısı daha az. Bu da bana Van’ın daha az turistik olduğu fikrini verdi. Gidince göreceğiz bakalım.

Bu kez iki kadın gezgin olarak gidiyoruz Van’a. Antakya’da yanlız bir gezgin olarak gitseniz de çok rahatlıkla kalıp gezebilirsiniz, bakalım Van’da durum nasıl olacak.

Türkiye’nin hatta dünyanın o bölümüne ilk kez geçiyorum, Doğu’ya doğru gittikçe kültür, coğrafya ve insanlarındaki değişimi de görmek istiyorum.

Van deyince akla ilk Van kedisi geliyor, artık sadece belli yerlerde gözlenebilen bu kedicikleri görme fırsatını umarım yakalayabiliriz. Van kahvaltısı ise Pazar günümüzün büyük bölümünü alacak gibi görünüyor 🙂 Van’a gitmişken elbette Van Gölü ve Akdamar Kilisesi görmeden dönülmeyecek listesinin başını çekiyorlar.

Yine farklı bir deneyim beni bekliyor 🙂

Daha Büyük Görüntüle

4 YORUMLAR

    • Yusuf daha fotoğraflara bile bakamadım. Bu hafta fotoğrafları da ayıklayıp yazılara başlarım diyorum 🙂 Herşey için tekrar teşekkürler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here