Ucuz uçak bileti alırken dikkat!

0
1244

Nasıl ucuza uçak bileti buluruzu anlatmıştım. Ancak ne yazık ki ucuza uçak bileti almanın bazı dezavantajları da var. Bunlardan bahsetmeyerek kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.

  • Ucuz bilet aldığınızda uçuş saatinin/gününün değişmesi riskini de almış oluyorsunuz. Örnek vermek gerekirse; Myair’den Milan’a 13 Şubat gidiş-16 Şubat dönüş uçak bileti almıştım Kasım sonunda. Ne yazık ki uçuştan 1 ay önce uçuş gününün hem gidiş hem dönüş için değiştiğini bildirdiler. İşin kötü yanı bileti iade alamıyorsunuz. Ya o uçuşu kullanmak zorundasınız ya da belli bir süre içinde aynı hatta o bileti kullanmanız gerekiyor. İnternetten bilet aldığınızda sözleşmelerinde bunu açık olarak belirtiyorlar. Dolayısıyla herhangi bir itiraz hakkınız da olmuyor.
  • Ucuz bilet aldığınız havayollarından ekstra hizmet beklemeyin :). Uçakta yemek servisi dahil herhangi bir servis yok. Sürekli THY ile uçan bazı arkadaşlarım çok yadırgıyor bu durumu, o yüzden özellikle belirtmek istedim. Birşey yemek içmek isterseniz ücretini ödüyorsunuz. Ücretler yüksek olmuyor, indiğiniz ülkede emin olun daha pahalıya alırsınız o sandviçleri 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here