Turkuazoo, Nemo ve En Sevdiğim Balıklar

1
2549

Önce rumuzumun neden Elmayra olduğunu merak edenler için küçük bir açıklama yapayım.  Ben hayvanları çok seviyorum. Kedi, köpek, kaplan, balık, zürafa, at, ne bileyim işte aklınıza ne gelirse. Onlara sarılıp, sıkıştırıp seviyorum. “Seni sevicem, sevicem, öpücem, öpücem” benim çocukluk çizgi film kahramanım Elmyra’nın sözleri. Aslı Elmyra Duff, ben biraz Türkçeleştirince böyle oldu 🙂

Durum böyle olunca da hayvanları nerede bulacağımı da arayıp duruyorum 🙂

Geçtiğimiz Pazar günü de Turkuazoo‘ya Nemo’yu görmeye gittim. Hep söylediğim gibi benim için her yolculuk bir hayalle başlar. Bu kısa yolculuğumun hayali de Nemo yani Palyaço balıklarını görmekti.

İlk kez Barcelona’ya gittiğimde oradaki meşhur Aquarium’u ziyaret etmiş ve çok keyif almıştım. Turkuazoo’nun ondan eksik bir yanının olmadığını kesinlikle söylemeliyim. İyi organize edilmiş, ilgili çalışanlar, 10.000’den fazla sualtı canlısı ile son derece tatmin edici. Yabancı turistlerin de oldukça fazla ilgisini çekmiş olması da beni ayrıca memnun etti.

Giriş ücreti de böyle bir hizmet için bana uygun geldi: Yetişkin 26, öğrenci 19 TL. Ayrıca grup indirimleri ve aile indirimleri var.

Beni tek rahatsız eden o güzelim akvaryumun içinde mahalle köşesindeki gibi bir büfe kondurulmuş olması. Hiç gereği olmadığını ve atmosferi bozduğunu düşünüyorum. Umarım en kısa zamanda kaldırılır.

Bir önemli not, eğer hafta sonu gidecekseniz sabah erken saatlerde gitmeye çalışın yoksa çok kalabalık olabilir.

Eğer balıkları, doğayı seviyorsanız, birazcık merakınız varsa ve hala gitmediyseniz vakit ayırmanızı öneririm.

Nemo’yu buldun mu derseniz buldum, bayıldım, ayrılamadım, sevdim sevdim sevdim 🙂

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here