Tatile Çıkarken Bilmemiz Gerekenler

0
1418

Yer değiştirmek için çok sık araç kullanmak zorunda kalıyoruz. Belki de sürücülük mesleğiniz veya kuryesiniz. Ama hepimizin bilmesi gereken bilgiler var ve bunlar hayat kurtarıyor. İşinize çok yarayacak bilgileri aşağıda aktarıyoruz. Yaz günlerinde yapılan sürüşler ile ilgili pek çok şey duymuşsunuzdur. Belki de bu duyduklarınız doğru değildir.

Michelin

Atmosferdeki Karbonmonoksit miktarının neredeyse %5’inin araç lastiklerinden kaynaklandığı gerçeği sizce de çok çarpıcı değil mi?

Dünyamızın ömrü her geçen gün hızla kısalırken, hiçbirimiz araçlarımızla çevreye zarar vermek istemeyiz. Ayrıca yapılan araştırmalara göre lastiğinizin ömrünü uzatan davranışlar, çevreye de katkı sağlıyor. Bu da hem cüzdanınızın hem de dünyamızın ömrünü uzatmak demek !

Günümüzde sürücülerin çok büyük bir kısmı düşük basınçlı lastik kullanıyor ve lastiklerin basınç kontrolünü hafife alıyorlar. Ancak düşük basınçlı lastikler ile yola çıkmak hem sağlığınız açısından tehlikelidir hem de lastiğinizin ömrünü ciddi bir oranda kısaltarak sizi maddi zarara sokar.

Doğaya verilen tahrip son günlerde fazlasıyla artarken, bu süreçte herkesin duyarlı davranması gerekiyor. Bilim adamlarının üzerinde çalıştığı çevre dostu lastikler sayesinde siz de bir adım atabilirsiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here