Seyahatlerinizde Kendi Fiyatınızı Belirlemek İster misiniz? | Hesaplı Uçak Bileti

Bu kadar sık seyahat edebilmemin sebeplerinin başında seyahatlerimi ucuza mal etmem geliyor. İyi bir planlama, iyi fiyatları kollama, internette bolca araştırma ile tahmin edilenin çok altına gezilerimi mal ediyorum.

Sık seyahat edebilmemin bir diğer sebebi ise hızlı seyahat etmem. Yani yıl içinde kısa tatil fırsatlarını değerlendirip 3-5 demeden her fırsatı gezmek için değerlendirmek.

Gezilerimi planlarken dikkat ettiğim bir kaç konuya beraber bakalım mı?

Hesaplı Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Seyahatler sırasında en önemli masraf kalemlerinden ilki ulaşım; hesaplı uçak bileti, ucuz tren bileti, uygun otobüs bileti ya da her hangi ulaşım yolunu kullanacaksanız onu en hesaplı şekilde halletmek masraf kalemlerimizi hemen azaltmamızı sağlıyor. Özellikle uzak mesafeler için uçak olmazsa olmaz ulaşım aracımız oluyor mecburen. Ucuz uçak bileti bulabilmek için;

  • Havayolu şirketlerinin kampanyalarını yakından takip edin
  • Son dakika fırsatlarından faydalanın.
  • Mil kartı kullanıyorsanız, onların kampanyalarını kaçırmayın

Kalacak Yeri Nasıl Ucuza Getirebilirim?

İkinci önemli masraf kalemi ise kalacak yer. Uzun kısa farketmeksizin eğer otel fiyatını ucuza halledebilirseniz, kahvaltı gibi ek masraflardan da kurtulacağınız için ekonomik bir seyahat planı yapabilirsiniz.

Hesaplı otel fiyatları gösteren siteler arasında farklılaşan uygulamaları ile dikkatimi çeken bir site var: Sondakka.com. 2 önemli özelliği otel masraflarınızı düşürmek için önemli bir fırsat sunuyor:

  1. Kendi fiyatınızı belirleme imkanı sunan “Fiyatını sen belirle” uygulaması. Bu uygulama sayesinde otellerin sunduğu fiyatlar üzerinden kendi fiyatınızı teklif ederek site üzerinden otellerle pazarlık etme şansı yakalayabiliyorsunuz. Otellerin sunduklarından %15 ila %20 arasında daha uygun fiyata oda alma imkanı yakalayabiliyorsunuz.

Teklifinizi siteden giriyorsunuz:

fiyatini-sen-belirle

Otel teklifinizi kabul ederse rezervasyonunuzu yaptırabiliyorsunuz:

fiyatini-sen-belirle-2

  1. Otel adını açık olarak görmediğiniz ancak çok iyi fırsatlar yakalayabileceğiniz “Gizli Otel Fırsatları” uygulaması. Amerika’nın en büyük fiyat karşılaştırma sitelerinden Priceline’ın uzun yıllardır uyguladığı bu model ile, büyük otel zincirlerinde dahi çok iyi fiyatlar yakalama şansı yakalayabiliyorsunuz.

Hızlı Seyahat Etmenin Püf Noktaları Neler?

Hızlı seyahat etmek bazen seyahat maliyetlerimi artırabiliyor. Çünkü kimi zaman otobüsle 10usd’ye gidebileceğim bir yolu uçakla 120usd’ye uçmak zorunda kalabiliyorum. Böyle durumlarda bir seçim yapmam gerekiyor, hız mı maliyet mi? Eğer zamanım azsa o zaman paraya kıyıyorum 🙂

Yurt içi ya da yurt dışı ayrımı olmaksızın hızlı hareket etmek için araç kiralamak iyi bir ulaşım alternatifi. Hesaplı araç kiralama seçenekleri için internetten farklı araç kiralama firmalarının fiyatlarını karşılaştırabilir, evinizden çıkmadan önce araç kiralamanızı yapabilirsiniz. Böylece havaalanında indiğinizde aracınız hazır olur. Fas’ta 4 günde 4 farklı şehri gezerken araç kiralamıştım ve bana çok ciddi hız kazandırmıştı. Özellikle benzinin Türkiye’ye göre dünyanın pek çok yerine ucuz olduğunu hatırlatmakta fayda var. Araç kiralama fiyatları da Türkiye’ye yakın oluyor, gözünüz korkmasın yani.

Seyahatlerinizi önceden kendiniz planlayarak hem ulaşım hem de konaklama masraflarınızı düşürebilir, kısa süreli seyahatler için ise size hız kazandıracak araç kiralama gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Yeni yazılarımdan haberdar olmak ve daha fazla fotoğraf, video için sosyal medya hesaplarımı takip etmeyi unutmayın! 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here