Soma Balıkesir Arasında Bir Yola Aşık Oldum

Ben bir yola aşık oldum… 19 Mayıs Cunda-Foça seyahati dönüşü, Foça’da kaldığımız İyon Otel‘in sahibi Umut bize bir yol önerdi. Motosikletle Soma üzerinden üzerinden Balıkesir’e çıkalım dedik. Soma Balıkesir yolu rotamıza bu şekilde tesadüfen girmiş oldu.

Hatay’da bir kebaba aşık olmuş, günlerce etkisinden kurtulamamıştım, bu yol da işte öyle. Hiç bitmesin istedim iki yanı yemyeşil bir deniz, baharın etkisi ile gelincikler, papatyalar, çayırlar, çimenler sarmış her yeri. Küçük köyler şenlendirmiş manzarayı.

Motosiklet, bisiklet gibi araçlarla seyahat etmenin en güzel yanı içinden geçtiğiniz yollların, köylerin, kasabaların, şehirlerin dokusunu çok yakından hissedebiliyor, kokusunu içine çekebiliyor olmak. Soma Balıkesir yolu da kokusunu içine çekmeye doyamadığım bir yol benim için.

Karşılaşacağımı tahmin etmediğim bu güzellik karşısında şaşkına döndüm. Yeşil bir denizde ilerliyor gibiydik adeta… Öyle sevmiştim ki o yolu, bahsetmeden geçmek istemedim. Bir gün yolunuz o taraflara düşerse siz de mutlaka uğrayın!

Soma Balıkesir yolu
Soma Balıkesir yolu
Soma Balıkesir yolu
Soma Balıkesir yolu
Soma Balıkesir yolu
Soma Balıkesir yolu

2 YORUMLAR

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here