Seyahate Çıkarken Telefonunuzda Olması Gereken Uygulamalar

Akıllı telefonlar hayatın diğer alanlarında olduğu gibi seyahat ederken ve seyahat planlarken de hayatımızı kolaylaştırıyor. Özellikle seyahat alanında hizmet veren bir çok ücretsiz uygulama bulunması ve tam da ihtiyacınız olan şeyleri sunması gezginler için muhteşem. Seyahat uygulamaları arasından telefonunuzda mutlaka bulundurmanız gerekenleri bir liste haline getirdik ve sizle paylaşmak istedik…

  1. Packing Pro

Eğer sürekli seyahat eden biriyseniz ve gideceğiniz yerlere giden diğer insanların valizlerine neler koyduğunu merak ediyorsanız bu uygulamayı denemelisiniz. Kullandıkça daha çok sevdiğiniz türünün tek örneği olan orijinal bir uygulama.

2. Dayuse

Dayuse, gündüz hizmet veren ve bir kaç saatliğine kiralayıp duş alabileceğiniz otel odalarını listeleyen bir uygulama. Uygulama sayesinde gece kalmak istemediğiniz otel konaklamalarında %75’e yakın daha ucuza kalabiliyorsunuz.

3. Enuygun

Yurtdışına seyahat edecekseniz seyahatin en masraflı kısmı genellikle uçak bileti oluyor. Daha ucuz uçak biletlerini bulmak, kampanyalardan haberdar olmak, fiyat alarmları kurarak fiyat düşüşlerini takip etmek, gideceğiniz destinasyonlara ait fiyat grafiklerini görmek ve bilet iptal sigortası gibi özellikleri ile vazgeçilmez bir uygulama. Üstelik Enuygun.com uçak bileti uygulaması diğer uçak bileti uygulamalarına göre çok daha hızlı ve daha basit ve kullanışlı.

4. Google Maps Offline

Seyahat planlarken gideceğiniz noktaları biliyorsanız bu noktaları internetiniz varken işaretleyip indirerek daha sonra internetiniz olmasa bile GPS’ini açıp navigasyon özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bilmediğiniz bir şehirde çoğu zaman hayat kurtaran bir uygulama, mutlaka yüklemelisiniz.

5. Roomer

Roomer uygulamasında seyahatlerini iptal ettirmek zorunda kalan insanların otel odalarını kiralayabiliyorsunuz. Bu sayede otel masraflarınız %80’lere kadar daha ucuza gelebiliyor.

6. XE Currency

Yurtdışındaki seyahatleriniz sürekli döviz hesaplamaları ile geçiyorsa bu uygulama size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

7.Uber

Dünyada çok yaygın olarak kullanılması ve neredeyse her yerde taksiye göre daha ucuz olması ulaşım açısından Uber’i rakipsiz kılıyor. Mutlaka telefonunuzda bulunsun ne zaman lazım olacağı belli olmaz.

8.Trip Advisor

Gittiğiniz ülkelerde kalacağınız yerlerin, gezeceğiniz yerlerin ve yiyeceğiniz yerlerin hakkında sizden önce giden kişilerin ne dediğini neyi önerdiklerini ve neler karşısında sizi uyardığını merak ediyorsanız Trip Advisor’da bunlar mevcut. Şu an yorum konusunda global anlamda en iyi uygulama diyebiliriz.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here