Roma-Milan-İstanbul

İtalya gezimizin son günü. Bir hafta göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Biletimiz gidiş-dönüş Milan’dan alındığı için Roma’dan Milan’a geri dönüyoruz.

7 gün İtalya, Gün 7: Roma-Milan-İstanbul

Geri dönüş için hızlı tren yolculuğunu tercih ettik. Yaklaşık 4 saatte Milan’a ulaşmış olacağız. Kişi başı 64€ veriyoruz bu hızlı yolculuk için. Bizim acemiliğimize geldi. Roma-Milan(Bergamo) arasını uçakla çok daha ucuz rakamlara ve indi-bindi yaklaşık aynı sürede de ulaşmanız mümkün. Bir planlama hatamız daha var. Roma’dan sabah daha erken çıkıp Milan’a kadar gitmişken Como Gölü’nü de görmüş olabilirdik.

Trenle dönüş yolu artık eve dönüş yolu olduğu için geçmek bilmiyor. Önce Milan’a oradan da Bergamo Havaalanına geçiyoruz. Havaalanı Bergamo’ya kayak turizmi için gelenlerle dolu.Zaten küçücük bir havaalanı, bir de kayak malzemeleri heryeri doldurmuş.

Gelirken uçağa aldığımız tripodumuzu bu kez uçak içine almıyorlar. Türkiye’de özellikle de Sabiha Gökçen Havaalanından biniyorsanız çalışanlar yanınıza alacağınız malzemeler konusunda oldukça anlayışlı. Emektar tripodumuzu kontrol noktasında bırakıp İstanbul’a doğru havalanıyoruz.

İtalya Gezisi Diğer Yazıları:

2007 yılında Türkiye’nin ilk seyahat bloglarından biri olan Çok Okuyan Çok Gezen’i kurdum. Bugüne kadar 60’tan fazla ülkeyi gördüm. Seyahat deneyimlerimi seyahat yazarlığı ve bloggerlık yaparak paylaşıyorum.

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın