Özbekistan Vizesi Kalktı!

0
1477

Özbekistan, Türk Vatandaşlarına 30 gün süreli vize muafiyeti tanıdı yani Özbekistan vizesi 30 gün süreli ziyaretler için kalktı!

Türki Cumhuriyetler genel olarak çok ilgimi çekiyor. Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan’ı kısa süreli de olsa görme şansım olmuştu. Ama Özbekistan’ı özellikle görmek istiyordum. Ancak ne yazık ki Türk Vatandaşlarına oldukça sert vize koşulları vardı. 180 doları bulan vize masrafı, davetiyesiz vizeleri kabul etmemesi, bir sürü belge istemesi gibi nedenlerle Özbekistan planımı sürekli erteliyordum. Özbekistan vizesi kalktı haberi üzerine hemen plan yapmaya başladım biler.

Özbekistan Vize Muafiyeti Uygulaması Nasıl Olacak?

Özbekistan vize muafiyeti uygulaması 10 Şubat 2018 tarihinden itibaren 30 gün süreli ziyaretler için Türk Vatandaşlarına uygulanmaya başlanacak. Vize muafiyeti uygulaması Türk Vatandaşlarının yanı sıra İsrail, Endonezya, Güney Kore, Malezya, Singapur ve Japonya devletleri vatandaşlarına da uygulanmaya başlanacak. Vizesiz Özbekistan seyahati imkanı getiren kararname, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Özbekistan’ın Türk Vatandaşlarına vizesiz seyahatin yolunu açması ile eminim benim gibi pek çok kişi de Özbekistan seyahat planları yapmaya başlamıştır.

 

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here