Müze Kart’ın Faydaları | Müze Kart Nedir?

Müze kartınız var mı? Yoksa hemen bir tane edinin. Neden mi? Çünkü Türkiye’deki pek çok tarihi yere, sadece yıllık 20 TL müze kart bedelini bir kez ödeyerek girebiliyorsunuz. Öğretmen ya da öğrenciyseniz sadece 10 TL. Başvurunuzu isterseniz Müze Kart sitesinden online olarak yapabilirsiniz. Ya da yine sitede görebileceğiniz satış noktalarından anında bir tane alabilirsiniz. Satış noktalarında özellikle yoğun dönemlerde kart kalmaması gibi sorunlar olabiliyor, o yüzden internetten başvurmanızı öneririm. Kartınız adresinize teslim ediliyor.

Ne kadar faydalı olduğunu anlatmak için küçük bir örnek vermek gerekirse;

İzmir Bergama İlçesindeki görülecek yerlere giriş bedellerinin toplamı 65-70 TL tutuyor. Eğer müze kartınız varsa hepsine ücretsiz girebiliyorsunuz. Benden söylemesi…

Eğer yurtiçinde geziyorsanız, müzeler, tarihi şehirler ilginizi çekiyorsa hemen bir tane edinin. Bayram tatilinde yurtiçinde kültür turu yapmak isteyenler vakit kaybetmesin 🙂 Müze kart özel müzelerde tamamen ücretsiz giriş olmasa da indirim fırsatları sunmaya başlamış. Detayları için müze kart özel müzeler bölümünü inceleyebilirsiniz.

2007 yılında Türkiye’nin ilk seyahat bloglarından biri olan Çok Okuyan Çok Gezen’i kurdum. Bugüne kadar 60’tan fazla ülkeyi gördüm. Seyahat deneyimlerimi seyahat yazarlığı ve bloggerlık yaparak paylaşıyorum.

3 YORUMLAR

  1. müze kart gerçekten büyük bir kolaylıktı fakat kart şimdi özel bir şirket tarafından satın alınmış durumda ve bir çok yerde artık geçmiyor. büyük bir kayıp oldu bunu özelleşmesi bir yıl boyunca 20 tl heryere girebiliyorduk. umarım başka bir kolaylık çıkar…..nerdeyse heryerden cıkabilen kartı şimdi büyük şehirlerden yada internet aracılığıyla temin edilebiliyor..bilgilerinize….(bildiğim kadarıyla)

    • Merhaba,

      Bir bilgi yanlışlığı olmasın, kart hala neredeyse bütün müzelerde geçerli. Yazıdaki linklerden geçerli olduğu yerlerin detayına ulaşabilirsiniz.

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın