Mehmet Yaşin Bana Doğru Yolu Gösterdi

Mehmet Yaşin’i hem sever hem de çok kıskanırım. Bütün Türkiye’yi gezer, her şehrin en iyi lezzetlerinin tadına bakar, ballandıra ballandıra anlattığı yemekleri yeme arzumu tetikler. CNN Türk’te yayınlanan Yol Üstü Lezzet Durakları programını yakaladıkça seyrederim. Böylece kıskançlığım daha da artar.

nizam-pide-karisik2Geçenlerde Trabzon’da çekilen bölüm yayınlanıyordu. Muhteşem Karadeniz Pideleri inci gibi masasına dizilmişti.

O sırada uzun zamandır mis gibi tereyağlı bir pide yemediğimi farkettim. Halbuki ne zaman eve yada ofise yemek söyleyecek olsam, ilk aklıma gelen “Pizzalar” oluyordu.

Cuma gecesini “Pideye Saygı” gecesi ilan ederek, kendimi Beyoğlu’ndaki Nizam Pide‘ye attım. Öğrenciliğimden beri pide deyince aklıma ilk Nizam Pide gelir.

Mis gibi Gurme Karşık ve Trabzon Peynirli pideyi afiyetle yedim.

Tabii ki hepsini ben yemedim 🙂 Bir dostum bana eşlik etti.

Bu nefis pideleri yedikten sonra da neden pidelerimizi bu kadar ihmal ettiğimizi, hatta unuttuğumuzu düşünerek hayıflandım. Bu yazı tamamen Pideye Saygı ihtiyacı ile yazıldı.

Pizza söylemeden, dışarıda bir pizzacıya gitmeden önce  beni okuyan-takip edenleri bir kez daha düşündürebilirsem ne mutlu bana 🙂

Yeni lezzetlere elbette açık olalım, kendi lezzetlerimizi de unutmayalım!

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here