Lazlar mı doğru, İtalyanlar mı?

Hepiniz, Karadeniz’deki “Restaurantımız 100 metre geride” tabelası görmüşsünüzdür. Görmediyseniz de Çamlıhemşi’ne yolunuz düşerse görürsünüz, ben geçen sene gözlerimle gördüm. Karadenizlilerin espri anlayışına verdim.

Peki İtalyanlarla bu işin ilgisi ne? Roma’da sokaklarda dolaşma fırsatınız olursa her 100 metrede bir McDonald’s tabelası ile karşılaşırsınız. Daha da güzel olanı sadece 50 metre ilerde, 200 metre ilerde tabelaları yok, 100 metre geride tabelaları da var, aşağıdaki fotoğraftaki gibi geriye ok ile birlikte.

Artık kimse Karadenizlilerle dalga geçmesin, McDonald’s onlardan iş öğrenmiş 🙂

Yolda kalın!

6 YORUMLAR

  1. karadenizdekini daha göremedim ama bu gerçekten biraz saçma. biraz diyorum çünkü bazen sağına soluna bakmadan yürüyenlere ithaf edilmiştir. böyle tiplere de uyuz olurum ama neyse. ilk yorumum bu dolu dolu seyahat ettiren bloga 🙂

  2. Aslında bu tabelalar mantıklı da olabilir, bir sekilde gozunden kaçırmıssındır, geçtik mi acaba derken evet geçmiş oldugunu gorebilirsin. boyle bir tabela olmasa ilerlemeye devam edeceksin düsünsene…
    kesinlikle bir amme hizmeti…

  3. Merhaba, dün İtalya’dan döndüm ve bu tabelalardan bir çok yer’de gördüm :)), işin kötü tarafı ise çoğu, uzun olan mesafeyi kısa olarak gösteriyor.

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın