İsviçre, 4 gün, 8 şehir

7
4080

İsviçre’ye gitmeyi planlamaya başlamadan önce, İsviçre deyince aklıma sadece İsviçre bankaları geliyordu. Bu önyargımdan kurtulmam çok uzun sürmese de gidene kadar hala içimde bazı endişeler vardı.

Eğer dağı, taşı, yeşili, doğayı seviyorsanız Avrupa‘da İsviçre kesinlikle gidilecek yerler listenizin başında yer almalı. Karadeniz’e gidenler bilir, yeşilin her tonunu görebilirsiniz. İsviçre’de de durum bundan farklı değil. En önemli fark; trenyolu ağının 3000 metrelere kadar ulaşıyor olması. İsviçre’de trenle ulaşamayacağınız bir yer yok.

Başka bir fark ise temizlik ve düzen. İsviçre için kurallar ülkesi denmesi boşuna değil… Bu kurallar pırıl pırıl bir ülke yaratılmasını sağlamış. O güzel doğayı bozan en ufak bir leke bile yok.

isvicre-manzarasi

Eğer dağcılıkla ucundan bile ilginiz varsa Alpler sizi kendine çağırıyor. Avrupa’nın en yüksek noktalarına trenle ulaşabilirsiniz İsviçre’de.

Bu ön bilgiler 4 gün, 8 şehir dizimin girişi aslında. İsviçre, en iyilerim arasında yerini aldı, darısı yeni durakların başına 🙂

7 YORUMLAR

    • Martı eğer gece hayatı, aksiyon vb gibi beklentilerin yoksa doğayı küçük düzenli şehirleri seviyorsan seversin diye düşünüyorum. Uzun süre yaşamak sıkıcı olabilir ama kısa geziler için ideal

  1. İsviçrenin nisbeteun yaşam koşullarının nisbeten ucuz olduğu bir yerleşim bölgesinde taşınmaz mal satın alıp İsviçre vatandaşlığına geçerek oraya yerleşmek istiyorum ,yardımınız olabilir mi.
    Av.Yenal Ünseli

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here