Hola Panini Tapas: İspanyol Lezzetleri Kadıköy’de

Herşey Twitter’den gelen samimi bir davetle başladı!

Hola Panini & Tapas
Hola Panini & Tapas

Hola Panini & Tapas Moda’da henüz 1.5 ay önce açılmış bir mekan. Sahibi Murat Mumcuoğlu, her beyaz yakalının rüyasını gerçekleştirmiş ve işi gücü bırakıp hayalinin peşinden bir tapas restoranı açmış. Murat bey aynı zamanda Sarapatolyesi.net blogunun da sahibi. Galatasaray Üniversitesi’nde okuduğu yıllarda şarap merakı başlamış, ardında gurmelik gelmiş. İspanyol lezzetleriyle de bu vesile ile tanışmış ve bu zevkini işe dönüştürmüş. Eşiyle birlikte ağırlıklı olarak Türk malzemeleriyle İspanyol Panini ve Tapasları hazırlıyorlar.

Murat bey ikramların yanı sıra Tapas hakkında biraz bilgi de verdi. Hem bilgilendik hem de midelerimiz şenlendi diyebiliriz 🙂 Hola Panini & Tapas’ta Pinchos ve Tostas tipi tapasları müşterilerine sunduklarını anlattı. Vejeteryandan et sevenlere kaliteli malzeme ile İspanyol sokak kültürünü Kadıköy Moda’da canlandırmak, üstelik sadece 12 metrekarelik bir mekanda! Malzeme seçimi konusunda oldukça hassaslar, Murat bey malzemeleri bizzat kendisi güvendiği kasaplardan manavlardan çiftliklerden fırınlardan seçiyor.

Hola Panini & Tapas’ın hemen müdavimleri oluşmuş bile, üstelik aralarında yabancılar da var.

Hola Panini & Tapas
Hola Panini & Tapas

Hola Panini & Tapas’a gittiğinizde bulabileceğiniz yemeklerden birkaç örnek;

Keşke menüde tattığımız her lezzetin ismini hatırlayabilsem ama hepsi de çok güzeldi. Özellikle sağ üst köşedeki kuru etli olan ve balka favorilerim.

Ayrıca alkolsüz Sangrea’nın da mutlaka tadına bakın.

Hola Panini & Tapas
Hola Panini & Tapas

Bu kadar anlattın da fiyatlardan haber vermedin diyenler için fiyat listesinin fotoğrafını çektim. 🙂 Bir de limonlu cheesecake’ini çok övdüler, belki onu da denemek istersiniz.

Hola Panini & Tapas
Hola Panini & Tapas

Hola Panini ve Tapas’ı ziyaret etmek isteyenler için;

Adres: Şair Latifi Sokak no:2/B Kadıköy.

Yol Tarif: Kadıköy’de Bahariye Caddesi’nin bittiği yerdeki eski havuzlu meydan da denilen Moda İlkokulu’nun bulunduğu ve şimdiki adı Mehmet Ayvalıtaş meydanına açılan sokaklardan birinin hemen başında.

Pazartesi günleri dışında haftanın her günü 8:30 – 20:30 saatleri arası açık

Facebook sayfalarını da takip edebilirsiniz: Hola Panini ve Tapas

2007 yılında Türkiye’nin ilk seyahat bloglarından biri olan Çok Okuyan Çok Gezen’i kurdum. Bugüne kadar 60’tan fazla ülkeyi gördüm. Seyahat deneyimlerimi seyahat yazarlığı ve bloggerlık yaparak paylaşıyorum.

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın