Havayolu Şirketleri Web 2.0’a Isınıyor

0
1135

Twitter tüm dünyada hem bireysel kullanıcılar hem de şirketler tarafından  çılgınlar gibi kullanılıyor. Ülkemizde de kullanıcı sayısı hızla artıyor. Son günlerde firmaların twitter hesapları açmaları, seçim döneminde Kemal Kılıçdaroğlu ve Mustafa Sarıgül’ün twitter kullanarak yaptıkları çalışmalar gözüme çarpmaya başlamıştı. En son dikkatimi çeken ise Pegasus Havayollarının twitter üzerinden düzenlediği “Uçur beni Pegasus” kampanyası.

Pegasus havayollarını 6 milyonun üstünde kullanıcısı olan Twitter.com üzerinde düzenlediği kampanyayla Türkiye’de bir ilke imza attı. Pegasus, Twitter’da en çok takipçisi olan Türk fiması oldu şeklinde haberlerini okuyorum. Takipçi sayısına bakarsak bugün itibarıyle 1155.

Türk Hava Yolları bu başarıyı(!) duyar duymaz hemen kendine bir twitter hesabı açtı. İkisi arasındaki belirgin bir fark ise, Pegasus twitter kullanıcıları arasında kendiliğinden yayılırken Türk Hava Yollarının aktif olarak kullanıcıları takibe alması. Şuandaki takipçi sayısı 372. Rekabet Twitter üzerinden de kızışıyor anlayacağınız. http://twitter.com/ucurbenipegasus ve http://twitter.com/turkhavayollari hesaplarından kampanyaları ve fırsatları takip edebilirsiniz. Ayrıca Pegasus sorduğu soruları doğru cevaplayanlar arasından talihli seçiyor ve uçak bileti hediye ediyor. Şanslı kişilerden biri de siz olabilirsiniz. Gezmek için fırsatları kaçırmayın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here