Havaalanında Uyumak Güvenli mi?

Bugüne kadar hiç havaalanında uyumak zorunda kaldınız mı?

Seyahat etmek için ilk tercihiniz ucuz havayolları ise uçuş saatleriniz istediğiniz zamanlamaya uymayabilir, ya da ucuz seyahat etmek için geceyi havaalanında geçirmeyi özellikle tercih edebilirsiniz.

Peki, hangi havaalanları daha güvenli, hangilerinde uyumak için rahat koltuklar var nereden bileceksiniz? Tabii ki sizden önce gidip bu deneyimi yaşamış olanlardan 🙂

Sleeping in Airports

Havaalanında uyunur mu?
Havaalanında uyumak

Sleepinginairports.net  sitesinden havaalanı seçerek daha önce o alanda uyumuş olanların yorumlarını okuyabiliyorsunuz.

Mesela İran’da havaalanına çok erken inip çok geç döneceğim için özellikle baktım. Pek çok gezgin alandaki mescitte uyumuş.

7 YORUMLAR

  1. Ben Atina’da ki havalimanında uyumuştum. uyku tulumları ile uyuyanlar da vardı. Bir sıkıntı yaşamadım ama belki grup olmamızın da etkisi vardır.

  2. Paris-Charles de Gaulle Havalimanı bu konuda belki de en iyilerinin başında gelir diye düşünüyorum. Özel olarak uzanıp dinlenmek için hazırlanmış konforlu koltuklarda sabah erken saatlerdeki uçuşunuz öncesi rahatça uyunabilir. Bunun biraz daha iyisi özel salonlar (bankalara özel lounge) veya otel olsa gerek 🙂 Bu arada uzanıp dinlenmek için en kötülerinden biri olarak Madrid Barajas’ı belirtebilirim. Örneğin İstanbul Atatürk Havalimanı’nda metal dahi olsa koltuklarda uzanabilirsiniz, ancak Barajas’ta 2 li koltuğun her 2 tarafında beton çıkıntılar olduğunu düşünün, uzanmaya çalıştığınızda U harfine yakın bir şekil almanız gerekecek maalesef.

  3. Hangi havaalanında geceyi geçirmek daha rahattır, ona göre uyumaya imkan veren koltuklar vardır konusuna girmeden güvenlik konusu daha çok havaalanının kapısındaki güvenlik kontrolüyle alakalı. Mesela biniş kapıları tarafındaki koltuklarda geceyi geçirmek çok büyük oranda güvenlidir. Ayrıca örneğin Atatürk havalimanında biniş kapıları tarafına geçmeden ön terminal tarafında geceyi geçirmek de büyük oranda güvenlidir çünkü terminal giriş kapısında da güvenlik kontrolü ve metal dedektörler var. Fakat mesela ABD havalimanlarında terminal girişinde güvenlik bulunmaz, herkes elini kolunu sallayarak içeri girebilir, terminal büyüklüğüne göre her an her yerde devriye gezen güvenlik memurları da olmayabilir, bu yüzden ABD’deki bir çok havalimanının ön terminal tarafında uyumak o kadar da güvenli olmayabilir.

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın