Sevil Mert Kimdir?

OKU, ÖĞREN, DENEYİMLE, PAYLAŞ!

Ben Sevil Mert, “Çok Okuyan Çok Gezen”, nam-ı diğer “Elmayra”…

Kısaca Sevil Mert

1980 yılında Türkiye’nin haritadaki yeri en az bilinen şehri Burdur’da dünyaya geldim. Burdur Anadolu Lisesi, İstanbul Üniversitesi İşletme Lisansı ve Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisansı’nı tamamladım. Üniversite sırasında çalışmaya başladığım bankacılık sektöründeki 6 yıllık Alternatif Dağıtım Kanalları deneyimimden sonra 5 internet şirketinin kuruluşunda yer aldığım inkubatör bir şirketin (Embrio) yönetiminde yer aldım. 2010 Mayıs -2017 Şubat arasında Sigortam.net’te  Pazarlama, CRM ve İş Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştım. 2017 Şubat’ından bu yana HürriyetEmlak‘ın Pazarlama Koordinatörü, Hürriyet’in ise Marka Yönetiminden sorumlu koordinatörü olarak çalışıyorum. Bulduğum her fırsatta geziyorum, yazıyorum…

Nedir Bu Gezi Sevdası?

Avrupa, Kafkaslar, Uzakdoğu, Balkanlar, Afrika, Asya, Güney Amerika ve Ortadoğu’da 50’den fazla ülkeyi gezdim, gezi yazılarımı da başta Çok Okuyan Çok Gezen blogumda olmak üzere  farklı internet sitelerinde ve dergilerde yayınlıyorum.

Dünyaya baktığım pencere tam da şöyle;

Öğrenmenin sonu yok, yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak, yeni bilgilere ulaşmak, araştırmak, kendini geliştirmek hiç bitmeyecek bir yolculuk, ben de bu yolculukta bir garip seyyah…

Gezmek, yeni yerler görmek, yeni birşeyler öğrenmek ve bunları paylaşmak hayatımın önemli bir kısmını kaplıyor. Hayatımın başka bir vazgeçilmezleri ise internet, yenilik ve iletişim. Tüm bu zevklerimi biraraya getirince ortaya “Çok Okuyan, Çok Gezen” çıktı. Okuyup öğrendiklerimi gezilerimde deneyimliyor, okumayla öğrenilemeyecek tecrübeleri içine katıyor ve paylaşıyorum.

Geziden zevk almak, kaliteli zaman geçirmek için, öncesinde çok iyi araştırma yapmak gerektiğini düşünüyorum. İşim gereği araştırma ve planlama yapmak bende artık doğal bir refleks gibi. Gezmek de bu refleksten payını alıyor. Gezmek benim için hiç bir zaman “haydi aldım çantamı çıkıyorum” olmadı. Gezmeyi ciddi bir iş olarak ele alır, detaylı araştırma yapar, adım adım planlama yaparım. Gidilecek yerin seçilmesinden başlayan bu serüven, eve geri dönene kadar devam eder.

Gezi, Seyahat

Çok okuyan çok gezen’de de tüm bu serüvenimi paylaşıyorum:
•    Gezi planımı nasıl yaptığım,
•    Gidiceğim yeri nasıl seçtiğim,
•    Hangi yolla gideceğim,
•    Nerede kalacağım,
•    Nereleri göreceğim, bunları nasıl seçtiğim,
•    Gittiğimde neler yaşadığım,
•    Gidilen yerle ilgili önemli ipuçları,
•    Ve daha fazlası…

Hobiler

Motosiklet tutkumun yanında amatör tiyatro, dalış, fotoğrafçılık, paten, resim ve daha bir sürü şeyle de ilgileniyorum. Ayrıca hobi severlerin buluştuğu Hobi Delisi sitesinin de yöneticiliğini yapıyorum.

Elmayra Nereden Çıktı?

Elmayra rumuzu nereden geliyor derseniz, tamamen hayvan sevgimden 🙂 Benim çocukluğumdan hayvan sevgisi ile ünlü bir çizgi film karakteri kendisi 🙂

İşler Güçler

Gezilerim dışında çok çalışıyorum.

  • Profesyonel olarak çalıştığım işyerim işimde yoğun mesailerle çalışıyorum.
  • Martı Dergisi ve İ-dergi’ye her ay gezi yazıları yazıyorum.
  • Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nde Dijital Pazarlama ve Bütünleşik Pazarlama Eğitimleri veriyorum.
  • Yeditepe Üniversitesi Pazarlama İletişimi Yüksek Lisans programında CRM – Müşteri İlişkileri Yönetimi derslerinde eğitmenlik yapıyorum.
  • Zaman kalırsa farklı eğitim kurumlarında eğitimler veriyorum 🙂

Oku, Öğren, Deneyimle, Paylaş

Gezilerimi besleyecek her türlü blogu ve organizasyonu takip ediyor, kendi blogumun takipçileri ile de zaman zaman  biraraya gelerek gezileri üzerine konuşuyorum.

İstanbul Gezileri organizasyonu ile İstanbul’u karış karış geziyoruz.

Çok Okuyan Çok Gezen’i Takip ET

Çok Gezen buluşmalarından haberdar olmak için RSS aboneliği yapmanız yeterli.

Benimle iletişime geçmek isterseniz, iletişim formundan bana ulaşın.

Beni takip etmek isterseniz, sosyal medya hesaplarımı takibe alabilirsiniz: