Google Maps | Google Haritalar

Google Maps, yani Türkçesi ile Google Haritalar uygulaması, gezilerim sırasında en sık başvurduğum harita uygulaması. Seyahat rotalarımın Google maps görüntülerini de blogumda paylaşıyorum.

Sadece harita değil Google Maps, aradığınız adresi elinizle koymuş gibi buluyor, gidilecek yerler arasındaki mesafeleri size yürüyerek, toplu taşımayla, araçla ne kadar süreceğini söylüyor. Aradığınız yere ait yüklenmiş fotoğrafları , önemli yerlerin neler olduğunu bıkmadan usanmadan gösteriyor.

Hizmet sunduğu bölgeler için sokak görüntülerini de yayınlıyor. Yurt içi yada yurt dışı farketmeden hayatımı kolaylaştıran bir hizmet.

İnternetinizin olmadığı durumlar için haritanın “offline” yani “çevrimdışı” versiyonunu telefonunuza indirip kullanabiliyorsunuz. Offline haritadan çok memnun olmadığımı belirtmek isterim. Offline harita uygulaması olarak Maps.me uygulamasını tavsiye ederim.

Ancak bazılarının hayatını kolaylaştıran Google, bazılarını ise mutsuz etmiş. İngiltere’de yapılan yoğun şikayetler sonucunda Google bu hizmetini geri almak zorunda kalmış. Halbuki bu uygulama sırasında plakalar, markalar, insanların yüzleri bulanıklaştırılıyordu. Hatta ben, “deli bunlar bu kadarla da uğraşılır mı?” demiştim. Açıkçası üzüldüm. 

2007 yılında Türkiye’nin ilk seyahat bloglarından biri olan Çok Okuyan Çok Gezen’i kurdum. Bugüne kadar 60’tan fazla ülkeyi gördüm. Seyahat deneyimlerimi seyahat yazarlığı ve bloggerlık yaparak paylaşıyorum.

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın