Galatya Gezisi

Bayram tatilinde nereye gitsem diye araştırdım bakındım, sonunda kendime güzel bir plan yaptım 🙂 Önce Amsterdam’a niyetlendim ama Yunan adaları gezisi nedeniyle vize yetişmiyordu, son dakikada vazgeçtim. Türkiye’de nereye gitsem diye bakınırken Arnika Tur’un facebook sayfasındaki bir paylaşımı dikkatimi çekti. “Turistler için değil GEZGİNLER için rotalar oluşturduk” diyorlardı. Hemen bayram alternatiflerine baktım. Bugüne kadar görmediğim ve görmek istediğim Galatya bölgesi için güzel bir program buldum. Geliyorum dedim 🙂 Galatya gezisi için bu akşam yola çıkıyorum.

Galatya Gezisi Rotası

Galatya bölgesi içinde nereler var derseniz: Çorum, Tokat, Amasya, Kastamonu illerini kapsayan bölgeye Galatya deniyor. Galatya bu bölgeleri içeren bir Roma eyaleti imiş daha evvel. Tarihsel olarak bakınca Ankara ve Kapadokya bölgesi de Galatya sınırları içinde imiş.

 

 

 

2007 yılında Türkiye’nin ilk seyahat bloglarından biri olan Çok Okuyan Çok Gezen’i kurdum. Bugüne kadar 60’tan fazla ülkeyi gördüm. Seyahat deneyimlerimi seyahat yazarlığı ve bloggerlık yaparak paylaşıyorum.

CEVAPLA

Yorumunuzu yazın
İsminizi yazın