Elmayra Motoplus Motosiklet Fuarındaydı

Her yıl Şubat ayında Motoplus Motosiklet Fuarı düzenlenir. Ben de 3 yıldır takip ediyorum, taze motorcu olarak 🙂

ducatilerBu yılki fuar 25-28 Şubat tarihleri arasında CNR Fuar merkezinde yapıldı. Ben de benim gibi iki motorcu arkadaşımla beraber fuarı ziyarete gittim.

Geçtiğimiz yıllarda fuar zamanı dört gözle beklenirdi, fuara özel kampanyalar düzenlenir, motor fiyatları düşer, akseuarlar, kıyafetler, kasklar kapış kapış giderdi.

Bu seneki fuarın en can alıcı noktası dört gözle beklenen 4 modelin ilk kez görücüye çıkmasıydı:

motoplusBen hiçbirine vurulmadım, çarpılmadım ne yalan söyleyeyim. Gittim eskilerden Honda CB 600 F  Hornet bulup ona sarıldım. Bu sene yeşili çıkmış, nasıl fıstık anlatamam 🙂

Bir de Ducati bütün fuarı ele geçirmişti, hangi salona geçseniz giriş alanını Ducatiler kaplamıştı.

Fuarın benim için çekici olan kısmı bu sene eğitimlere yer verilmesi idi. Motosiklet kullanan, kullanmaya hevesi olan herkesin eğitim alması şart. “Ben oldum, süper motosiklet kullanıyorum” dediği gün motorcunun bittiği gündür.

Bu yazımda da eğitimin öneminden bahsetmiştim. Tekrar hatırlatalım, hayat kurtaran eğitimler bunlar.

Bir de EMOK standından İstanbul çevresi için gezi rotaları aldım ki, hedefim kısa süre içinde o rotaları dolaşıp burada yazmak.

Son olarak EMOK olarak çocuklara yönelik bir eğitim kitapçığı hazırlamışlar ki çok keyifli, umarım hedefine ulaşır.  Ağaç yaşken eğilir 🙂

1 YORUM

  1. Vietnam’da 7’den 77’ye herkes motorsiklet kullaniyor. Bircok surucunun ne egitimi var ne de ehliyeti. Caddelerdeki kaos ogretiyor onlara yollarda kamikaze olmayi.

    Neyse, keske Turkiye’de olsaydim da katilsaydim motor fuarina… Belki benim ufak Honda’yi birakir yerine guzel bir BMW alirdim 🙂

    Saglicakla,

    A.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here