Düşün Taşın Derneği Kitap Okuma Etkinliği

Düşün, Taşın, Oku, Paylaş 🙂

29 Mart Pazar günü Düşün Taşın Derneği’nin davetlisi olarak derneğin Kitap Okuma etkinliğine konuk oldum. Kitap okumayı seven, genç ve entellektüel bir grupla bir araya gelerek “çok okuyan mı çok gezen mi bilir?” sorusuna beraberce cevap aradık.

Düşün Taşın Derneği’ni Tanıyalım

Birkaç yıl önce bir Likemind buluşmasında tanışmıştım Selim Çavuş ile.  Bu genç arkadaşım, pırıl pırıl zihni ve olanca heyecanı ile Düşün Taşın Derneği ve Kitap Okuma Etkinliklerini anlatıyordu. Onun bu güzel fikri beni de heyecanlandırdı, o zamandan beri uzaktan da olsa yaptıklarını, yapmak istediklerini takip ediyordum. Selim, kendisi gibi enerjik ve kitaplara sevdalı insanları biraraya toplamayı ve bu organizasyonu büyütmeyi kısa zamanda başardı.

Bu güzel insanların amacı ülkemizde kitap okuma bilinci ve sevgisini artırmak.

Başta Selim olmak üzere emek veren gençlerin hepsini tekrar tebrik ediyorum.

Kitap Okuma Etkinliği ve Çok Okuyan Çok Gezen

Katıldığım okuma etkinliği Fatih At Pazarı’ında idi. 3. İstanbul Gezisi sonunda öğrendiğim At Pazarı’nı bu vesile ile tekrar görmüş oldum.

Bab-ı Yaren kafenin üst katında 14:00’te başlayan etkinlik üç bölümden oluşuyordu:

  • İlk bölüm: Katılımcıların 45 dakikalık kitap okuması
  • İkinci bölüm: Herkesin önce kendisini sonra  kitabını tanıtması ve keyifli kitap sohbeti
  • Son bölüm: Konuk ile sohbet.

Konuk ile sohbet kısmı için İstanbul Gezileri sırasında tanıştığım sevgili Elif Ozan beni davet ettiğinde çok mutlu olmuştum. Gençlerle biraraya gelmek beni gençleştiriyor, hele bu gençler okumayı araştırmayı seven gençler ise katılmak konusunda daha da istekli oldum.

Kitaplardan, gezilerden, iş hayatından pek çok konuda keyifli ve uzun bir sohbet gerçekleştirdik. Bu aydınlık gençler bana geleceğe dair umut ve heyecan verdi.

Tekrar görüşmek üzere sözleşip ayrıldık. Düşün Taşın Derneği ise İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok yerinde hatta zaman zaman yurtdışında Kitap Okuma Etkinliklerine devam ediyor.

Siz de kitap okumayı ve paylaşmayı seviyorsanız mutlaka bu etkinliklerden birine katılmalısınız!

2 YORUMLAR

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here