Çok Okuyan Çok Gezenler İstanbul’u Geziyor

Uzun zaman önce sevgili Ahmet Alpat ile İstanbul Gezileri yapalım diye konuşmuştuk. O kadar uzun zaman oldu ki ben bile hatırlamıyorum 🙂

Bu sene Eylül’de yine bir niyetlendik, sonunda 11 Aralık Pazar gününde sözleştik.

İstanbul Gezileri – I adını verdiğimiz etkinliğe tüm İstanbul sevenler davetli! Facebook’taki etkinlik linkinden katılım durumunuzu bildirebilirsiniz.

İstanbul Gezileri – I Etkinlik Detayları:

11 Aralık Pazar günü saat:10:30’da Sultanahmet Meydanında buluşuyoruz. Sultanahmet’teki tramway durağının Sultanahmet’e bakan arkası buluşma noktamız.

Rotamız oldukça uzun: Sultanahmet Meydanı, Dikilitaşlar, Camii, Pargalı İbrahim Paşa Sarayı(Türk İslam Eserleri Müzesi), meydandaki küçük yapılar, Ayasofya ve vakit kalırsa Arkeoloji Müzesi.

Müze kartı olanlar mutlaka yanında getirsin, olmayanlar için sabah ilk iş Müze kart almak olacak.

Yorulanlar diledikleri zaman turu bırakabilir, ama hedef tüm günü gezerek geçirmek. Bu yüzden en rahat yürüyüş ayakkabılarınızla gelmeyi unutmayın. Fotoğraf çekmeyi sevenler için de güzel bir fırsat olacaktır.

İlk acemi turumuza bekliyoruz 🙂 🙂

 

 

8 YORUMLAR

  1. İstanbuldayken hep böyle bir gezi planım vardı bir türlü gerçekleştirememiştim. İstanbulda olsaydım mutlaka katılmak sizinle tanışmak isterdim, iyi gezmeler

  2. Yarın sizinle olmayı çok isterdim ama ayağımdaki rahatsızlık nedeniyle size iyi dileklerimi iletmekle yetinmek zorundayım. Keyifli bir gezi yapmanız ve bir sonraki gezide birlikte olmak dileklerimle.

    Fehmi Fıçıcıoğlu

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here