Bayram Tatili için Nereye Gitsek?

4
2412


Ramazan bayramı tatili çok yaklaştı. 18 Ağustos Cumartesi arife günü başlıyor, 21 Ağustos Salı günü bitiyor bayram tatili.
Her sene aylar öncesinden biletlerimi alır, tatil planımı çok öncesinden belirlerdim. Bu sene nasıl oldu bilmiyorum plansız kaldım. Geçen haftasonu aklım başıma geldi 🙂 Sıcaklarla çok aram yok, zaten tatil deyince günlerce plajda güneşlenme fikrine de çok uzağım. Alternatiflerimi taramaya başladım.

Bayram Tatili için Ne Arıyorum?

  • İlk şartım daha önce görmediğim biryer olması
  • Tatil süresi kısa olduğu için mümkünse yakın biryer olması
  • Çok fazla bütçe ayıramayacağım için ekonomimi zorlamaması
  • Vize başvurusu ile uğraşacak zamanım yok, yurtdışı olacaksa vizesiz olması

gibi şartlarımı cebime koydum, alternatif arıyorum. Hala içime sinen bir alternatif bulamadım 🙁

Eskiden Tunus’a ucuz turlar olurdu. Onlara baktım, en azından gidiş gelişi ucuza getiririm diye ama tabii bayrama üç kala ucuz tur filan bulamadım 🙂 Uçak biletleri de almış başını gitmiş.

Bolca Yunanistan turu var ama zaten bayramdan bir hafta önce Yunan Adalarına küçük bir seyahatim olacak. Arka arkaya Yunanistan fazla olur dedim, bir de vize sorunu var zaten 🙁

Türkiye içinde bayram trafiği ve yoğunluğu oldukça yorucu oluyor, o yüzden çok hevesli değilim açıkçası 🙂

Böyleyken böyle, söyleyin bakalım bayram tatilinde nereye gideyim 🙂

 

 

 

 

 

4 YORUMLAR

  1. Çanakkale Küçükkuyu’ yu gördün mü? Ya da memleketim Balıkesir Erdek? Tavsiye ederim, kafa dinlemek ve yeşillik, deniz harikulade 😉 Şimdiden iyi tatiller.

    • Öneriler için çok teşekkürler Küçükkuyu’yu da Erdek’i gördüm ama üzerinden uzun zaman geçti her ikisinin de. Belki ilk fırsatta gitmek, tazelemek gerek 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here