Seyahatte Araç Kiralamak Mantıklı mı?

2
1775

Özellikle yurtiçi seyahatlerimde, kısa sürede çok yer görmek hedefinde olduğum için araç kiralayarak seyahat etmeyi tercih ediyorum. Böylece hem istediğim heryere kolayca ulaşıyor, hem de zamandan tasarruf ediyorum.
arac-kiralama
İş seyahati, tatil ya da aile ziyareti fark etmez, son yıllarda birçok insan gittikleri farklı şehirlerde evlerindeki konforu yaşamak için toplu taşıma kullanmak yerine araç kiralamayı tercih ediyor.  Verilen hizmet kalitesi artmaya devam ettikçe araç kiralamayı tercih eden insan sayısı da aynı oranda artacak gibi görünüyor. Müşteri taleplerini en doğru şekilde belirleyen, alanında uzman ekipleriyle hizmet veren profesyonel firmalar ise diğerlerinin içinden sıyrılmayı başarıyor.

Araç Kiralamada Müşteri Beklentileri ve Firma Hassasiyeti

Araç kiralama sektörünün en can alıcı noktası müşteri deneyimini pozitife çevirmek için verilen hizmetin A’dan Z’ye kusursuz olması gerektiğidir. Tek bir yanlış bütün doğruları götürebilir. Çünkü seyahat halindeki insanların, beklentilerindeki hassasiyet doruk noktasındadır. Farklı şehirlerde araç kiralayan insanların beklentileri henüz uçaktan iner inmez başlar ve aracı havalimanına teslim edene kadar devam eder. Araç kiralamadaki amaç, hayat kolaylaştırmaktır, bu yüzden aracı teslim ederken de en az teslim alırken yaşadığı konforu yaşamak ister.

Her sektörde olduğu gibi günümüzde araç kiralama sektöründe de ürün özelleştirme ve spesifik hizmet verme ön planda. Uluslararası araç kiralama firması Central oto kiralama ise bunun en güzel örneklerinden biri. Yalnızca Audi ve Volkswagen marka son model araçların kiralanabildiği centraltr.com da araçlar, müşteri ihtiyaçlarına göre ekonomik, medium, premium ve lüks olmak üzere dört farklı kategoriye ayrılıyor ve böylece seçim yapmanızı kolaylaştırıyor. Ziyaret amacınıza göre ihtiyacınızı belirledikten sonra gerisi zevkinize ve bütçenize kalıyor. Uzman ekipleri ile hizmet veren markanın tüm havalimanı ve şehir içi ofislerinde aynı kalite standartları mevcut. Kötü bir tecrübe yaşama ihtimaliniz tüm bu dinamiklerle sıfıra indirgeniyor ve size doğru seçim yapmış olmanın hazzını yaşamak kalıyor.

Seyahatlerinde konfor ve hız arayanlar için araç kiralama iyi bir opsiyon.

2 YORUMLAR

  1. Dışardan bakıldığında çok “Kapitalist” bir yaklaşım ve gezginliğe uymuyor gibi olarak gözüküyor, ancak “zaman kısıtı” olduğunda, araç kiralamak daha çok noktaya ulaşabilmek için fırsat yaratıyor.
    Mayıs 2014’deki 9 günlük Gürcistan seyahatimizde 9 şehri, 4 gün araç kiralayarak, 5 gün de otobüs-minibüs-tren ile gezdik.
    5-6 Temmuaz 2014 Şanlıurfa-Adıyaman gezimizde bizi neler bekliyor bakalım.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here