Adios Kart Maximiles’a karşı

1
2492

Yaz geldi, tatil sezonu başlıyor. Tatil deyince herkesin aklına farklı şeyler gelebilir. Kimimiz için dinlenme, kimimiz için gezme tozma, kimimiz için çalışma. Benim için tatil yeni yerler görmek demek.

Tatil demek; uçak demek, otel demek, para harcamak demek. Kim için? Bankalar için… Pek çok banka bol bol gezenlere özel kredi kartları çıkarıyor, ya da zaten mil programı olan bir kredi kartı var. Mil programları ile öne çıkan kredi kartlarının ilki  -yanlış hatırlamıyorsam- pek çok konuda olduğu gibi Garanti Bankası idi. Shop&Miles kartı ile yaptığınız alışverişlerde Puan kazanıyor, bu puanları THY’den uçak bileti alarak değerlendirebiliyorsunuz.

shopmiles

Sonraki her çıkan program bir özellik daha eklemeye başladı. Yapı Kredi Bankası en geç kalmış bankalardan biriydi. Yaz başı hızlı bir atakla Adios kartın lansmanını yaptı. Be..da..va.. şarkısı hemen dillere dolandı. Bu reklamları antipatik bulanlar da yok değil. Bana kalırsa akılda kalıcılık açısından gayet başarılı.Kiminle nereye gidiyos adında bir de micro site yaparak lansmanlarını eğlenceli bir kampanyayla da desteklemişler.

adios kart

Bir diğer öne çıkan reklam serisi ise İş Bankası’nın Maximiles kartı. Dünya sizin, onu iyi kullanın sloganıyla çıkan reklam serisinde rutin hayatınızdan kurtulun mesajını vermeye çalışıyor. Her ne kadar kendi içinde olduğu düzeni sorgulayan bir seri ise de sanatsal işlenmiş reklam, izleyene kaçma hissi yaratmada başarılı. Belki de benim içimde hep olduğu için bana öyle geldi 🙂

Adios ve Maximiles yakın zamanda ses getirenler. Akbank Wings kart da bu listeye eklenebilir. Avantajlarını-fırsatlarını incelemekte fayda var.  Özellikle çok uçanlar için avantaj sağladıkları kesin.

1 YORUM

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here