23 Nisan Tatilinde Nereye Gitmeli?

0
2363

Yine bir tatil fırsatı. 23 Nisan Çocuk Bayramı bana da bayram. 24 Nisan’da izin kullanıp 4 gün yine yeni yerlere kaçıştayım.

Bütün arkadaşlarım nasıl bu kadar çok izin alabiliyorsun diyor. Halbuki çok fazla izin kullanmıyorum, işin püf noktası bayram seyran her fırsatta gün birleştirmesi yaparak kısa ama sık tatil fırsatları yaratmak. Böylece sık sık yenilenmiş, tazelenmiş olarak işinize geri dönebiliyorsunuz.

23 Nisan için, Şubat ayında uygun fiyatlı bilet bulmuş, Easyjet’ten Basel’e bilet almıştım. Basel lokasyon olarak oldukça ilginç bir noktada. Fransa, Almanya ve İsviçre’ye kapısı olan bir havaalanından bahsediyoruz. Bileti almış, bu üç ülkeden birine ya da Basel’den aktarmayla Avrupa’nın herhangi bir noktasına giderim diye düşünmüştüm. Beraber gideceğimiz arkadaşlarımla beraber, daha önce gitmediğimiz biryer olsun diye düşünerek İsviçre’ye Zürih’e gidelim diye yola çıktık. Ama dört gün Zürih için fazla olacaktı. İsviçre zaten küçük ülke… Gitmişken başka şehirlerini de görelim dedik. Son geldiğimiz nokta ise İsviçre’nin belli başlı neredeyse tüm şehirleri. Biraz benim açgözlülüğüme geldi. İsviçre ile ilgili biraz araştırma yapınca bizim Karadeniz yaylalarına çok benzettim. Sanırım o yüzden de ne var ne yok görmek istiyorum.

Zürih, Luzern, Bern, Lozan, Montrö ve Cenevre’yi görmek istiyorum. Bakalım bu defa ne kadarını görebileceğim?

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here