Basel-Mulhouse Havaalanına Rağbet Neden Arttı?

6
2881

Basel-Mulhouse-Freiburg Havaalanı, diğer adıyla EuroAirport

Avrupa’nın 3 ayrı ülkesine 3 kapısı olan küçücük bir havaalanı. Peki özelliği ne? Neden havayolu şirketleri buraya uçuşlar koymaya başladılar.

Birincisi, Basel’e gittiğinizde Avrupa’nın göbeğine inmiş oluyorsunuz. Buradan Avrupa ve çevresindeki pekçok ülke yada şehre aktarma yapabilirsiniz. Burayı kullanan havayollarının arasında ucuz havayolları da var. Dolayısıyla çok avantajlı fiyatlara aktarma yapabilirsiniz.

İkincisi, bu küçük havaalanına gittiğinizde Basel yani İsviçre, Mulhouse yani Fransa, Freiburg yani Almanya’dasınız aslında. Trenle Fransa’nın küçük masal şehri Strasbourg’a, İsviçre’nin herhangi bir şehrine, Freiburg’dan Almanya’nın içlerine doğru gidebilirsiniz.

Antalya’dan daha ucuza Avrupa’ya gitme fikri cazibesini her geçen gün artırıyor. Gezginlere hayırlı olsun…

6 YORUMLAR

  1. Merhabalar almanya için vize aldım. Basel mulhouseda inip almanya tarafından geçebilirmiyim.. Almanya kapısı yok diye bir şey dediler yardımcı olurmusunuz
    Teşekkürler

  2. merhabalar,

    MULHOUSE EUROAIRPORT fransa toprakları içerisinde yer alıyor doğru mu ??? ben fransa schengen vizesi aldım bu havalimanında inip oradan almanya ya geçeçem herhangi bir sıkınt yaşar mıyım acaba.
    şimdiden teşekkürler ilgi ve alakanız için.

  3. Merhaba benStrasbourg’a gideceğim fakat mesafeden dolayı Hava alanı basel moulhouse a inmem gerekiyor. OrdanStrasbourg’a geçişimde vize de sorun yaşarmıyım? Vizeye fransadan başvuracağım için?

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here